6 Aylık Lens Fiyatları 2017

6 Aylık Lens Fiyatları 2017Günümüzde sürekli gelişmekte olan optik teknolojisi ile birlikte göz sağlığı ve göz kusurları ile ilgili birçok gelişme de ortaya çıkmıştır. Optik teknolojisi genel olarak biyomedikal ve fizik dalları ile ilgili olduğu için toplum içinde sıkça karşılaşılan birçok göz kusuru ve görme rahatsızlıkları ile de yakından ilgilidir. Genelde sıkça görülen görme kusurları arasında miyopi, hipermetropi ve astigmatizm sayılabilir. Bu görme kusurları geçmişten günümüze gözlük ile tedavi edilmekte iken buna ek olarak artık kontakt lensler de ön plana çıkmaya başlamıştır. Kontakt lensler düzenli ve temiz kullanılması durumunda hem göz kusurundaki iyileşme hızı hem de günlük kullanımdaki rahatlığı ile birçok açıdan gözlükten daha iyi sonuçlar vermektedir. Bu açıdan kontakt lensler yıllık lens, günlük kullanımlık lens gibi birçok çeşit barındırmaktadır.kontakt-lens-bilgileri

Lensler söz konusu olduğunda elbette birçok lens üreticisi, satıcısı ve kullanıcısını ilgilendiren birkaç konu vardır. Bu konulardan en dikkat çekeni ise elbette lens fiyatlarıdır. Aynı veya benzer lens çeşitlerini üreten birçok firma müşteri talebinde belirli bir pazar payı elde etmek için çok farklı satış ve pazarlama stratejileri ile fiyatlarını düşürmeye başlamışlardır. Buna ek olarak birçok üründe olduğu gibi 2016 yıl sonuna yaklaşılan günlerde de fiyatlarda durulma yaşanmaktadır. Bununla birlikte 2016 yılının ikinci yarısının sonlarına doğru ise 2017 lens fiyatları aşağı yukarı oluşmaktadır. Özellikle numaralı kontakt lens fiyatları birçok açıdan değişiklik göstermektedir.

2017 yılına dair genel ortalama lens fiyatları bir nebze artacaktır. Fakat genel olarak reçete ile satılan ve internet üzerinden siparişi verilebilen 6 aylık lens fiyatları 69 TL – 169 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlar Pure Vision, Air Optix ve Bausch & Lamb Ultra marka lensler için ortalama bir fiyat aralığıdır. Bu marka lensler aylık lens kullanımı için uygun markalar olup genel olarak tüm optik mağazalarında bulunmaktadırlar. Elbette değişen yönergeler gereği artık reçetesiz satış yapılmadığına dikkat çekilmektedir. Bu açıdan kontakt lens kullanan kişiler için birçok farklı markanın çok farklı çeşitleri kullanım dahilinde gözlükten çok daha fazla konfor sağlamaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM