Ailenizi Kontakt Lens Kullanımı İçin İkna Etmek

Ailenizi Kontakt Lens Kullanımı İçin İkna EtmekGözlüklerinizi artık kullanmak istemiyorsunuz. Hem dış görünüşünüzü etkiliyor hem de size yeterince rahat ve keskin bir görüş sunmuyor. Peki, böylesi bir durumda ne yapıyoruz, hemen ailemizin karşısına çıkıp onlara kontakt lens satın almak istediğimizi söylüyoruz. Onlar da muhtemelen lensi riski buluyor ve bu isteğinizi reddediyor. O halde ailenizi ikna etmek ve sorunları çözmek için bu bilgiler size yardımcı olabilir.Kontakt lensler sizin dışarıdan gördüğünüz kadar basit ürünler değildir. Bu konu hakkında sitemizde önerilen içeriklerden tutun da tüm içerikleri inceleyerek Kontakt lensler hakkında en genel ve ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. Kontakt lensleri gerçekten kullanıp kullanamayacağınıza karar verdikten sonra bir diğer aşamaya geçin. Kullanamayacağınız ürünler için ailenizi boş yere ikna etmeye çalışmayın. Tam olarak kullanabileceğinize karar verdiğiniz anda ikna girişimlerine başlayın.

Ailenize kontakt lens kullanma isteğinizi direterek anlatmanız size hiçbir fayda sağlamaz. Bunun yerine karşılıklı bir konuşma bu sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.Aileniz sizin kontakt lensleri neden istediğinizi çoğu zaman anlamayabilir. Onlara lens kullanmaya başladığınızda ne gibi avantajları elde edeceğinizden bahsedin. Bunu yaparken de gözlüğün size pratik hayatta ne gibi sıkıntılar çıkardığından sıklıkla söz edin.

Ailelerin çoğu lens kullanmanızı istemediğinde size bazı savunmalar sunacaktır. Bu savunmaların ne kadar gerçek olup olmadığını kanıtlama görevi ise size düşüyor. Örneğin; kontakt lens taktığınızda ve uyuyakaldığınızda gözünüzün kör olacağını sanıyor olabilirler. Bunun artık geçmişte kaldığını yeni nesil lenslerin kullanım açısından çok daha rahat ürünler olduğunu söyleyebilirsiniz. Ailenizin kontakt lenslere karşı çıkmasının bir nedeni de hiç kuşkusuz onlara çıkartacağınız ekstra masraf olacaktır.

Bu durumda da yine iki farklı çözüm yoluna gidebilirsiniz. Ailenize lenslerin yarı parasını vermesini ve yarısını da harçlığınızdan kesmesi teklifini sunabilirsiniz. Bu durumda aileniz sizin lens kullanmaya ne kadar istekli olduğunuzu da anlayabilir.

Ailenizi ikna etmek gerçekten de sandığınız kadar zor olmayacaktır. Sadece agresif tavırlar ile diretmek yerine lensin faydalarından bahsetmeniz ve zararlarının olmadığını belirtmeniz gerekir. Yukarıda verdiğimiz ipuçlarından da faydalandıktan sonra lens için ailenizi ikna etmeniz kaçınılmaz olacaktır.

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

1 Yorum

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM