Anti UV Özellikli Lensler

Anti UV Özellikli LenslerSatışta olan iki farklı lens tipi olduğunu biliyor muydunuz? Normal şartlarda aldığınız sıradan lensler gözlerinizin güzelliğini daha da çok ön plana çıkartacak ve gözlerinizin rengini değiştirmeye yada görüşünüzü düzeltmeye yardımcı olacak.Bir de bu lens tipinin yanı sıra aynı fonksiyonlara sahip olup ayrıca gözünüzü güneş ışınlarından korumaya yardımcı olan UV korumalı kontakt lensler bulunuyor. Bu lensler yaz aylarındaki yoğun güneş altında gözlerinizi güneş gözlüğü takmaksızın korumanıza yardımcı olurken spor aktiviteleri veya dışarıda geçireceğiniz süreç boyunca lenslerin zararlı konusunda kafanızda soru işaret kalmamasına da yardımcı oluyor.

Yaz aylarında güneş önüne çıkmadan önce güneşin vücudumuza ne gibi zararlar verebileceğini hemen hepimiz biliyoruz. Öyle ki sırf bu nedenden dolayı güneşlenirken krem sürüp derimizi koruyor, şapka takarak da başımızı koruyoruz.  Fakat ne var ki, tüm bunları düşünürken en değerli varlıklarımızdan biri olan gözlerimizi unutuyor ve güneşin kavurucu ışınlarının ortasında korumasız bırakıyoruz. Tıpkı tüm vücudumuzu korumaya aldığımız gibi aynı şekilde gözlerimizi de güneşin etkilerinden yaz aylarında korumak son derece önemlidir.

anti-uv-lens

Bu nedenle Anti UV lensler konusunda bilgilenmenizin de ayrıca çok önemli olduğunun altını çizmemiz gerekiyor. UV koruma özelliğine sahip olan lensler gözlerimize denk gelen zararlı UV ışınlarını %90 oranına kadar engelleyebilme özelliğine sahiptir. Ayrıca kontakt lensleriniz tüm gün boyunca gözlerinizde olacağı için Anti UV ışınlarından tamamen korunma gibi bir avantaja da sahip oluyorsunuz. Zira normal şartlarda güneş gözlükleri de gözümüze gelen zararlı ışınlardan kurtulma konusunda oldukça etkili bir çözümdür ancak ne var ki, güneş gözlüklerini dışarıda her zaman takmak mümkün olamayabiliyor veya spor aktiviteleri sırasında tamamen kullanışsız hale gelebiliyorlar.

Oysa UV koruma özelliğine sahip olan kontakt lenslerde bu sorunla baş etmenize gerek kalmıyor ve gözleriniz yaz ayları boyunca üzerinize gelen kavurucu güneşten etkilenmemiş veya minimum şekilde etkilenmiş oluyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM