Antidepresan Kullanıcıları Lens Kullanabilir mi?

Antidepresan Kullanıcıları Lens Kullanabilir mi?Antidepresan özelliğine sahip ilaç kullanıcılarının merak ettiği popüler sorulardan biri, bu kullanıcıların kontakt lens kullanıp kullanamayacağıdır. Bu ilaçlar içerisinde barındırdıkları maddeler nedeniyle kontakt lens kullanıcılarına pek önerilen ürünler değildir. Zira vücudun yapısını değiştiren bu ilaçlar kontakt lenslerin yapısının göz sıvısı nedeniyle kısa süre içerisinde bozulmasına neden olabilmektedir.Biraz daha örnek vermek gerekirse; yıllık bir kontakt lens dahi antidepresan kullanan bir kullanıcının kullanması sonucunda birkaç gün içerisinde kullanım ömrünü tamamlayabilmektedir. Antidepresan kullanıcılarına doktorlar tarafından sıklıkla önerilen ilaçların başında non iyonik özellikli kontakt lensler yer alır. Bu lensler antidepresan kullanıcıları tarafından da rahatlıkla kullanılabilir ve kontakt lensin tüm avantajının elde edilmesine yardımcı olabilir.

Antidepresan Kullanıcıları Kontakt Lens Almadan Önce Ne Yapmalı?

Elbette ortaya çıkacak zararların tam olarak ölçülebilmesi için kontakt lens kullanımı hakkında önce sorularınızı ilacınızı yazan doktora daha sonrada göz doktorunuza yöneltmeniz gerekir. Şayet iki doktorunuz da kafanızda soru işaretine yer bırakmayacak şekilde cevaplar sunuyorsa o halde normal kontakt lensleri de dikkatli şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Eğer lens kullanımınızı etkileyecek türden ilaçlar kullanıyorsanız bu aşamada doktorunuz sizi non-iyonik kontakt lenslere yönlendirecek veya kontakt lens konusunda size daha farklı çözüm önerileri sunacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM