Asitgmat Lens ve Asitgmat Lens Fiyatları

Asitgmat Lens ve Asitgmat Lens FiyatlarıAsitgmat sorunu göz rahatsızlığına sahip olanların başındaki en büyük dertlerden biri. Zira asitgmatlı olan gözlerle gözlük veya lens kullanılmadığı zaman hem görüşünüz fazlasıyla bozulur hem de gözlerinizde bu duruma bağlı olarak yorucu bir ağrıma sorunu meydana gelir. Bu nedenle asitgmat sorununuz varsa mutlaka görüşünüzü düzeltecek bir düzeltici kullanmanız gerekiyor. Bu konuda hepimiz hemfikiriz tamam fakat  neden rahatça görmenize yardımcı olan şey size özgür bir görüş açısı sunan lens değil de iki bir çift çerçeve olsun ki?Astigmat Lens

İlk olarak “Astgimatı olanlar len kullanabilir mi?” sorusuna cevap vererek işe başlayalım. Evet, astigmatı olan kişilerin de kontakt lens kullanabilmesi mümkündür. Eskiden astigmatlı kişilerin kontakt lens kullanması ya mümkün olmuyordu yada yumuşak kontakt lensler kolaylıkla bulunamadığı için lens kullanmak adeta çileye dönüşebiliyordu. Neyse ki gelişen teknolojiyle birlikte artık astigmat sorununu ortadan kaldırmaya yardımcı olan torik lensler bulunuyor.

toric-lens

Astigmat sorununu ortadan kaldırmaya yardımcı olan lenslerin tamamına bizler torik lens diyoruz. Torik lensleri asitgmatı olan kişiler yumuşak ve şeffaf veya renkli olarak opsiyonel şekilde bulup kullanabiliyorlar. Üstelik eskiden asitgmatlı lensleri bulmak oldukça zorlu bir çileyken artık hem internette hem de lens satışı yapan optikçilerden kolaylıkla ulaşabilmeniz mümkün.

Astigmat Lens Fiyatları

Astigmat lens fiyatları

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM