Astigmat Lens Kullanımı

Astigmat Lens KullanımıAstigmat Lens kullanımı lens satın almak isteyen kullanıcıların popüler olarak merak ettiği konuların arasında yer alıyor. Bu konumuz içerisinde astigmata sahip olan kişilerin lens kullanımı hakkında pratik bilgiler vermeye çalıştık.Eskiden kontakt lens kullanmak isteyen kullanıcılar eğer gözlerinde astigmat problemi varsa mutlaka sert kontakt lens kullanmak zorunda kalıyordu. Sert kontakt lensler ise hem kullanım itibariyle çok daha zor, hem de görüş konfor açısından düşünüldüğünde beklenen performansı veremeyenler kontakt lens ürünleriydi.

Oysa günümüzün gelişen teknolojisinde artık yumuşak kontakt lenslerin de farklı astigmat derecelerine göre uyumlu olan modelleri mevcut. Bu modellerden herhangi birini kullandığımız takdirde hem gözümüzün derecesine uygun bir kontakt lense hem de gözümüzün astigmat sorunu tamamen ortadan kaldıracak bir kontakt lense sahip olabiliriz.

Günümüzde astigmat için kullanılan kontakt lensleri kısaca torik lensler olarak isimlendiriyoruz. Birçok çeşidi olan ve geneli yumuşak lens olma özelliğini taşıyan torik lenslerin fiyatları biraz daha pahalı olmasına karşın astigmatlı ve renkli olan modelleri dahi mevcuttur.

astigmat lens kullanımı

Gelişen son teknoloji ile üretilen astigmatı engelleyen torik lenslerle artık hem yumuşak lens deneyimini yaşayabilmek mümkün hem denormal bir günlük kontak lens konforunu yakalayabilmek oldukça basit.

Astigmata sahip olan kontakt lens kullanıcılarının diğer normal yumuşak kontakt lens kullanıcılarına göre tek  dezavantajları ise satın alacakları yumuşak ve astigmatizmayı ortadan kaldıracak olan kontakt lenslerin bir nebze daha pahalı olmasıdır.

Yine de sakın bu fiyat farkı gözünüzü korkutmasın! Zira torik lensler yani astigmatı ortadan kaldırmaya yardımcı olan lenslerin de fiyatı ortalama lens fiyatları düşünüldüğünde son derece uygun ve karşılanabilir cinstendir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM