Astigmatlı Lens Hangi Marka Kullanılmalı?

Astigmatlı Lens Hangi Marka Kullanılmalı?Geçmişten günümüze insanlar çok farklı göz rahatsızlıkları ile karşı karşıya gelmişlerdir. Bunların bir kısmı genetik veya insanın günlük hayatından kaynaklı olup bazıları ise yaşlılık ile ortaya çıkan rahatsızlıklardır. Genelde yaş fark etmeksizin birçok farklı nedenin birlikte oluşturduğu ve etkilediği göz rahatsızlıkları vardır. Astigmatizm; gözün farklı bölümlerinden biri olan fakat görmede birçok kritik görev üstlenen korneanın yapısal olarak bozulmasıyla ışığı doğru bir şekilde kıramaması ile birlikte oluşan ve görüntüde bulanıklığa neden olan bir rahatsızlıktır. Optik teknolojisinde astigmat olan kişiler çok kısa süren operasyonlarla bu rahatsızlıktan kurtulabilmektedirler. Fakat tedavi sonrası kontakt lens kullanarak da yaşamlarını devam ettirmeleri rahatlıkla mümkün olabilmektedir. 

Astigmatlı lens en iyi markalar

  • Genelde kontakt lens kullanıcıları bütün lens çeşitlerinde olduğu gibi astigmat için de kullandıkları lens dahilinde markaya güven duymak isterler. Astigmatlı lens marka önerileri bu açıdan önemli bir konu teşkil etmektedir. Bu konuda uzmanların önerdiği ve özel olarak astigmat olan insanlar için üretilen birçok farklı kontakt lens bulunmaktadır. Bu markalardan birisi Acuvue Oasys Astıgmatısm Toric‘tir. Bu marka astigmatı olan hastalar için net ve keskin bir görüntü sağlamaktadır ve göz kuruluğu için yoğun bir sıvı yapısı bulunmaktadır.

lens-markalari

  •  Astigmatlı lens en iyi markalar kapsamında düşünüldüğünde astigmatizm rahatsızlığı olan hastalar için bir diğer önemli marka da Air Optix Astıgmatısm Toric markasıdır. Bu ürün görüntüyü berrak ve keskin bir biçimde kullanıcıya 1. günden 30. güne kadar aynı kalitede sunar. Böylece astigmat olduğunuzu fark bile etmeden yaşamınıza rahatlıkla devam etme şansına sahip olursunuz. Ayrıca birçok farklı gözbebeği çapında ve farklı astigmat derecelerinde ürünler sunarak geniş bir tür yelpazesine sahip olan Air Optix Astıgmatısm Toric, kullanıcılar açısından çok tercih edilen bir markadır.
  • Günümüzde bilgisayar başında çalışmakta olup astigmatı olan kişiler için göz kuruluğu da zorlayıcı bir faktördür. Göz kuruluğu ile beraber zaten bulanık olan astigmatlı göz daha da bulanık bir görüntüye maruz kalır. Bu açıdan astigmatlı lens en iyi markalar kapsamında  Pure Vision 2 HD Astıgmatısm Toric markası kullanıcılarına sürekli olarak berrak ve temiz bir görüntü sunmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM