Aynı Lens Suyunu İki Kere Kullanmak

Aynı Lens Suyunu İki Kere KullanmakDaha önceden kaleme almış olduğumuz kontakt lens pahalı mıdır? Başlıklı yazımızda aslında kontakt lenslerin gözlüğe oranla çokta pahalı ürünler olmadığından bahsetmiştik. Yine de bazen kontakt lens masrafları gözümüze korkutucu göründüğü için ufak tasarruf yöntemlerine kaçmaya çalışıyoruz. Aynı lens suyunu iki kere kullanmak da bunlardan biri. Peki, aynı lens suyunu iki kere kullanmanın zararları nelerdir?  1. Kontakt lensleriniz yenilenemez. Lens solüsyonu kullanmamızın önemli nedenlerinden biri de lensimizi tazelemek ve konforla takmaya devam etmektir. Aynı lens suyunu iki kere kullandığımızda kontakt lensin en önemli avantajından da vazgeçişmiş oluruz.

  2. Lensimiz bakterilerden temizlenemez ve tekrar kullanım için ihtiyaçları karşılanamaz. Aynı lens suyunu iki kere kullanmamız demek aynı bakterilerin yüzlerce kata çıkarak lensimize, oradan da gözümüze yayılması demektir.

  3. Lens kabımız bakterilere karşı daha savunmanız bir duruma düşer. Dezenfekte işlemini uygulamamız bu aşamada pek işimize yaramayabilir.

Solüsyonlar aslında sandığınız kadar pahalı olan ürünler değil. Hatta sizler için daha önceden hazırlamış olduğumuz ucuz lens suyu alma konusuna da mutlaka göz atmayı sakın unutmayın. Lens suyunuzu yalnızca bir kere kullanmayı alışkanlık haline getirin ve iki kere aynı suyu kullanmanın tasarruf değil büyük bir zarar olduğunu hiçbir zaman aklınızdan çıkartmayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM