Bilgisayarla Çalışan Kişiler için Kontakt Lens

Bilgisayarla Çalışan Kişiler için Kontakt LensMasa başı işçileri diye nitelendirdiğimiz veya tüm gününü bilgisayar ekranı karşısında geçirmek zorunda kalan iş sınıfındaki kişiler de dilerlerse kontakt lens kullanabilirler. Tabii bu durumda kullanıcıların bazı önemli konulara dikkat etmesi ve bilgisayarla kontakt lens kullanırken neleri yapması ve neleri yapmaması gerektiğini bilmesi gerekiyor.Öncelikle şunu belirtelim; şayet daha önceden kontakt lenslerinizi takarak bilgisayarın karşısına geçip çalışmadıysanız, lütfen size vermiş olduğumuz bilgiler ışığında çalışmak için çaba sarf edin. Tüm çabalarınıza rağmen yine de istediğiniz konforu sağlayamıyorsanız olası göz rahatsızlıklarının önüne geçmek adına hemen kontakt lenslerle çalışmayı bırakıp, gözlüklerinizi kullanmaya başlayın.

kontakt-lens-ve-bilgisayar

Kontakt lenslerle bilgisayar kullanmak aslında birçok kullanıcı için sorun olmaması gereken fakat sorun olan konulardan biri. Bunun başlıca nedeniyse kullanıcıların nerede ve ne şekilde hatalar yaptığını bilmemeleri veya bu hatalarının önüne geçmek için hiçbir şey yapmamalarından kaynaklanıyor. Bu sayfada verdiğimiz bilgiler ve daha önceden hazırladığımız bir başka kaynak yazımız olan Lensleri Bilgisayarla Kullanmak için İpuçları isimli yazımı da göz önünde bulundurarak bu sorunları kolayca aşabilirsiniz.

Lenslerinizle rahat bir şekilde bilgisayar kullanamıyor olmanızın başlıca nedenleri şunlardır;

  1. Bilgisayar ekranındaki yazıların büyüklüğünün yetersiz olması.
  2. Bilgisayar ekranının aydınlatmasının göz yoracak seviyede olması.
  3. Bilgisayar ekranındaki kontrast dengesinin en iyi şekilde ayarlanmamış olması.
  4. Ekran karşısında göz kırpmayı unutmak ve buna bağlı olarak yaşanan göz kuruluğu
  5. Göz kuruluğu yaşanması halinde lens solüsyonu veya göz damlasıyla nemlendirmek yerine lenslerin kurumasına izin vermek.
  6. Ekranın fiziksel konumunun iyi olmaması.
  7. Yeterince yakınlık mesafesi konulmamış olması ve ekranın kişiye çok uzakta kalması.
  8. Gözlere dinlenmek için 5 dakikalık mola verilmesi (Gözlerinizi tamamen kapatarak beklemek ve ardından hızlıca açıp kapatmak.)

Yukarıdaki maddeleri bilmenizle birlikte bilgisayar kullanırken yaşadığınız göz sorunlarının önüne geçmek için neler yapmanız gerektiğini de öğrendiniz demektir. Tüm bu düzenlemeleri yapmanız ve göz kuruluğunun zamanlı şekilde önüne geçmeniz halinde lenslerinizin tadını çıkartararak ve gözlüklerinize ihtiyaç duymaksızın bilgisayar kullanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM