Birinin Lens Taktığını Nasıl Anlarsınız?

Birinin Lens Taktığını Nasıl Anlarsınız?Evet biliyorum, bu sorunun cevabını yalnızca bayanlar değil aynı zamanda beyler de merak ediyor. Elbette hepimiz doğallığa ve doğal güzelliğe önem veriyoruz fakat kontakt lenslerle gözlerin rengi değiştiğinde elde edilen görüntü doğal bir silueti ortaya çıkartıyorsa birçok kişi için sorun yok demektir. Yine de bazen merakınızı gideremeyip karşınızdaki kişiye kontakt lens kullanıp kullanmadığını sormak istiyor ancak yine de dilimiz buna bir türlü varmıyor. İşte bu durumda ne yapabilirisiniz ve kontakt lens gözde anlaşılır mı kısaca bahsedeceğiz.Renkli lensler veya görüş düzeltici lensler konusunda hiç fark etmeksizin kalite konusunda 10 sene önceye göre 100 sene ilerlideyiz. Yani bugün kullandığımız lensler 10 sene önce ancak 100 sene sonra erişebileceğimiz hayalimizdeki lenslerdi. Buna renkli lensler de dahil. Artık renkli lensler çok daha kaliteli desenlerle ve dinamik renklerle üretiliyor. Bu da lens kullanan bir kullanıcının göz renginin ne olduğunu anlamamızı neredeyse tamamen engelliyor.

Siz uğraşmadan veya aramadan önce biz söyleyeyim, bir kişinin kontakt lens kullandığını fiziksel olarak çıplak gözlerle bakarak anlamak oldukça zor hatta neredeyse imkansıza yakındır. Bilhassa lens kullanan kişi lens renkleri konusunda gerekli bilgileri edinmiş ve hangi renk lensin kime gideceğini bilerek seçim yapmışsa o halde bu durumu saptamak daha da güç olacaktır.

lens-kullanıldıgini-anlama

Bunu şöyle örnekleyelim; bazı kullanıcıların lens kullandığını fersahlarca öteden baktığınızda bile tek seferde anlayabiliyorsunuz. Kontakt lensler kişinin gözlerinde adeta çığlık atarcasına ben buradayım diyor. İşte bunlar yanlış lens seçimi yapan kişilerdir. Doğru renk tercihi ve doğru lens tercihi yapan bir kişininse lens kullanıp kullanmadığını anlamanın tek yolu ne yazık ki sormaktır.

Yine de sizi ufak bir ipucu olmadan bu sayfadan göndermek istemiyoruz. Karşınızdaki kişinin göz bebeğinin içerisindeki desenlerin altından asıl göz rengini görmeyi başarabilirseniz yada renk değişimi olduğunu fark ederseniz o anda kişinin renkli lens kullandığına dair bir kanıya varabilirsiniz.

Bunun haricindeyse fiziksel olarak bir kullanıcının kontakt lens kullanıp, kullanmadığını öğrenmek inanın ki düşündüğünüzden çok daha zor hatta çok iyi bir seçim yapıldıysa imkansız denebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM