Çocuğunuza Lens Takmak

Çocuğunuza Lens TakmakKontak lensler faydalı oldukları kadar da ciddi şekilde kullanılması gereken ürünlerdir. Hatalı kullanımları sonucunda kalıcı göz rahatsızlıklarına sebebiyet verilmesinin yanı sıra körlük ve tamamen göz kaybıyla sonuçlanabilecek olası felaket senaryoları yalnızca dile kolaydır. Çocuğunuz kontakt lens takma konusunda son derece ısrarcı bir tavır içerisindeyse ve henüz kendi kontakt lenslerini kendi takabileceği bir yaşta değilse gerekli evrelerini tamamlayana kadar kontakt lenslerini takma konusunda çocuğunuza yardım edebilirsiniz.Kontakt lensi çocuğunuza kendinizin takması onun canının daha az yanmasına neden olacağı gibi hijyen konusunu da göz ardı etmeyeceğiniz için faydalı bir çözüm önerisidir. Peki gelelim çocuğunuza lens takmak aşamasına. Öncelikle kendinize kontakt lens takmaktansa başka birine kontakt lens takmanın çok daha kolay olacağını söyleyerek içinizi rahatlatabiliriz.

  1. Çocuğunuzu rahatça kontakt lensinizi takabileceğiniz bir yere oturtun veya dizinize yatırın.

  2. Avucunuzun içerisinde hazır hale getirdiğiniz kontakt lens takarken çocuğunuza yana bakması gerektiğini öğretin ve yana bakmasını sağlayın. Böylece çocuğunuzun gözüne gelen kontakt lensi görmeyeceği için daha rahat olacak ve sizin de işiniz kolaylayacaktır.

  3. Bir elinizin baş parmağı ve yüzük parmağı yardımıyla kontakt lensin takılması aşamasında çocuğunuzun gözlerini kapatmasını önleyebilmek için göz kapaklarını aşağıdan ve yukardan olacak şekilde tutun.

  4. Kontakt lensi gözün içerisine hafifçe bırakın ve kontakt lens göze oturduğunda çocuğunuzdan gözünü düze bakacak şekilde hareket ettirmesini isteyin.

Bu şekilde kolayca çocuğunuza kontakt lenslerini takma konusunda yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca bu işlem içerisindeki ipuçlarını aynı şekilde uygulayarak kontakt lenslerin çıkartılması aşamasında da çocuğunuza yardımcı olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM