Devlet Hastanesinden Lens Alınır mı?

Devlet Hastanesinden Lens Alınır mı?Lens kullanımına başlamak isteyen herkesin ortak deri elbette ki muayene. Gözlük muayenesini devlet hastanelerinde ücretsiz veya çok cuzzi rakamlara yaptırdığımız için kontakt lens satın almayı düşünün de herkes ilk aşamada bu sorunun cevabını merak ediyor. İletişim formundan bize tekrardan bu konu hakkında sorunun gelmesi üzerine Devlet hastaneleri lens veriyor mu sorusunu farklı bir konu altında incelememizin doğru olacağı kararına vardık.Öncelikle idrak edilmesi gereken ilk şey, gözlük ve lens numaralarının arasında bir fark olduğudur. Bir çok kişi kafadan sallama lens numarası şu kadar sapma gösterir gibi tezlerde bulunabilir. Evet, belki bu kısmını tutturabilirsiniz fakat bu sefer de ortaya lens çapı sorunu çıkacaktır. Gözlerinizin çapı uzaktan bakılarak ölçülebilecek değildir. Yada aynı şekilde eğrilerin yalnızca bakarak ölçümlenmesi ne yazık ki mümkün değildir.

kontakt-lens-devlet-hastanesi

Bu nedenle iki muayene farklı olduğu için lens muayenesini devlette yaptıramazsınız. Bir diğer konuysa site içerisinde farklı farklı yazılarımızda da değindiğimiz üzere lens muayenesinin önemidir. Ucuz bir yerde lens muayenesi yaptırdığınızı kabul edin. Daha sonra kaliteli bir hastanede daha detaylı muayene yapıldığında sonuçların farklı çıktığını göreceksinizdir. Bu tür bir paronayaya düşmemek için mutlaka kaliteli bir hastane seçimi yapılmalıdır.

Lens muayenesi sıklığı konusunda da değindiğimiz üzere, bir lens kullanıcısının şartlara uygun kullanımı sonucunda 6 ay veya yıllık zaman aralıklarında muayene olması kafiidir. Şayet renkli lens almayacaksanız muayenede kalite oldukça büyük bir önem arz ediyor. Renkli lens alacağınızdaysa orta kaliteli bir hastanede dahi muayenenizi yaptırmanız uygun olacaktır. Zira reçetenizi almanız ve göz çap, eğri gibi değerlerin öğrenilmesi renkli lens kullanıcıları için son derece yeterli olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM