Doğru Lens Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru Lens Seçimi Nasıl Yapılır?Lens satın alırken veya kullanırken hepimiz bu ürünleri bazı isteklerimizi karşılaması için alıyoruz. Bazılarımız kontakt lenslerini gözlerinin rengini değiştirmek ve etkileyici bir görünüm elde etmek için alırken, bazılarımız da göz rahatsızlıklarını ortadan kaldırmak ve gözlük kullanımını minimize etmek için alıyor. O halde hepimiz kontakt lenslerimizi satın alırken mutlaka bir amaca hizmet etmesini istiyoruz. Öyleyse tüm bu amaçlarımıza hizmet edecek en önemli şeyin doğru lens seçimi olduğu konusunu da atlamamamız gerekiyor.Doğru Lens Seçimi Nasıl Yapılır?

doğru lens seçimi

Lens seçimini bir kenara bırakalım, biz bu başlık altında önemli olanı yani doğru lens seçimini ele alacağız. Doğru bir lens seçiminin en önemli ölçütü kaliteli bir muayeneden geçmektir. Çünkü bu muayene sonucunda elde edilecek snuçlar ve reçetemizle kontakt lenslerimizi alacağız. Şayet kontakt lens ölçümleri tam ve doğru bir şekilde yapılamazsa bizim için kurtarıcı gibi görünen kontakt lensler bir anda lüzumsuz birer masrafa dönüşecektir.

Eğer ölçümleriniz doğru yapılmazsa aldığınız lens gözünüzden kayma, göze batma ve görüşte netlik sağlamama başta olmak üzere sizi sayısız sıkıntının kucağına bırakacaktır. Öyleyse bu konuda anlaşalım. Konforlu bir lens kullanımının ilk adımı iyi bir lens muayenesinden geçmekle başlar. İyi bir muayene süreci geçirmedikten sonra en kaliteli kontakt lensleri de alsanız ölçülerinizle uyumlu olmamasından dolayı mutlaka çeşitli sıkıntılar baş gösterecektir. Doğru bir lens seçimi yapabilmek için öncelikle iyi bir hekim veya hastane araştırması yapın. Şunu da belirtelim ki kaliteli muayene diğer muayene yapan işletmeler ve hekimlere göre elbette daha pahalıya mal olacaktır. Fakat lensinizden elde edeceğiniz konfor da aynı oranda yüksek olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM