En Çok Kontakt Lens Kullanan Yaş Grubu

En Çok Kontakt Lens Kullanan Yaş GrubuKontakt lens kullanan belli yaş gruplarının diğer yaş gruplarına oranla çok daha sıkı birer lens kullanıcıları olduğunu biliyor muydunuz? Evet, ilk olarak yapacağınız tahmine göre muhtemelen 18 ile 24 yaş arasındaki kullanıcıların en çok kontakt lens kullanan yaş grubu olduğunu düşüneceksinizdir. Eğer böyle düşünüyorsanız yanılıyorsunuz çünkü en çok lens kullanan kişiler 25 ile 44 yaş aralığındaki kullanıcılardan oluşuyor.25 ile 44 yaş aralığındaki kullanıcılarınsa gözlük yerine çok daha fazla kontakt lens tercih ediyor olmalarının emin olun haklı nedenleri var. İşte, bunlardan bazıları;

1: Çünkü Kontakt Lensler Hayat Tarzlarına Tam Uyum Sağlıyor

25 ile 44 yaş grubunda yer alan kullanıcıların büyük bir bölümü artık okulunu bitiren çalışan ve hatta belkide evli kişilerden oluşuyor. Bu yaş grubundaki kişiler kendi kazançlarını kendileri edindiği için kontakt lens ücretleri bu gruptakiler için bir sorun oluşturmuyor ve lüks birer harcama olarak sayılmıyor.

Aynı zamanda birçok kişi kariyerine odaklanıyor ve bu aşamada dış görünüşünün daha etkileyici olması için gözlüklerinden de kurtulmak istiyor. En çok bu yaş aralığındaki kullanıcıların lens kullanıyor olmasının önemli nedenlerinden biri de bütün günlerini işte ve geri kalan zaman dilimlerini de evlerinde geçiriyor olmalarıdır. Dolayısıyla kontakt lensler bu kişiler için birer rutine dönüşüyor ve gün içerisinde lenslerini çıkartmak zorunda oldukları durumlar neredeyse hiç başlarına gelmiyor.

2: Daha Genç bir Görünüm İstiyorlar

Gözlükler birçok çevre tarafından trend ve moda olarak gösterilebilir ancak istatistiklere göre 24 ile 45 yaş aralığında yer alan kullanıcılarının genelini gözlük olduğundan daha yaşlı görünmeye itiyor. Haliyle bu yaş grubundaki kişiler daha genç görünmek ve gözlüğün kattığı dezavantajlardan kurtulmak için kontakt lensleri kullanmayı tercih ediyor.

3: Lens Harcamaları Sorun Olmuyor

İlk maddede de değindiğimiz üzere bu yaş grubundaki kişiler kendileri çalışıyor ve haliyle hatırı sayılır bir gelirin sahibi oluyor. Geliri olan kişiler için de kontakt lens, solüsyon ve muayene gibi masraflar büyük bir dert olarak görünmüyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM