En İyi Gözyaşı Damlası Markası

En İyi Gözyaşı Damlası MarkasıGöz kuruluğu nedir?

Gözyaşı, nemli ve rahat kalmasını sağlamak adına göze temizlik görevini görür. Fakat bazı etmenler gözyaşının seviyesini ve kalitesini azaltabilir. Göz yaşındaki bu farklılık gözde yanma ve batma hissine, gözün çevresinde mukus iliği adı verilen yapışkan bir akıntı bırakmasına, zaman zaman kızarıklık göstermesine ve eğer kullanılıyor ise lensin kullanımında rahatsızlıklara sebep olabilir. Belirtiler yaşanıyor ise bu rahatsızlığa göz kuruluğu adı verilir. Genellikle yaşlılarda rastlansa da göz kuruluğunu her yaşta ve her cinsiyette insan yaşayabilir.Gözyaşı damlası nedir?

Göz kuruluğu rahatsızlığı bulunan kişiler öncelikle gözyaşı damlası tedavisini uygularlar. Gözyaşı damlaları içerikleri bakımından insan gözyaşıyla hemen hemen aynı özellikleri gösterirler. Yanma ve batma hissini azaltarak, kızarıklığın geçmesini, eğer kullanılıyor ise lenste ki batma hissinin azalmasına sebep olarak gözün rahatlamasını sağlar. Suni gözyaşı damlaları da doktor kontrolünde alınması gereken ilaçlardan biridir. Çünkü içerdiği koruyucu maddelere alerjisi olunabilir. Üstelik göz kuruluğunun seviyesine göre suni gözyaşı damlasını günden iki defa ya da saatte bir defa gibi hangi aşamada kullanılması gerektiği profesyonel olarak belirlenir.

Close Up of two irritated red blood eyes.

Tears Naturale Free Göz Damlası

Gözyaşı kuruluğu rahatsızlığı adına en çok önerilen markalardan biri de Tears Naturale Free Göz Damlasıdır. Özellikle kontakt lens kullanılan ve lens kuruluğu yaşayan hastalara tavsiye edilmektedir. Ayrıca küçük tahriş, güneş yanığı, rüzgâr gibi etmenlerden, uzun süre bilgisayar kullanımından, klimanın sebep olduğu kuru ortamlarda, yetersiz gözyaşı üretiminden dolayı göz kuruluğu yaşayanlardan dolayı da bu gözyaşı damlası kullanılabilir. İçerisindeki bileşenler sayesinde gözün yoğun olarak nemlendirilmesini ve yüksek kalitede göz yüzeyinin korunmasını sağlar. Bu nemlendirme sayesinde görüş netliği kazandırarak eğer kullanılıyor ise lens kullanımında eski konforu sağlar.

Tears Naturale Free Göz Damlası 0,8 ml ürünün fiyatı KDV değerleri içinde 14.33 TL’dir.  Kullanın süresi ve seviyesi açısından doktora gidilerek alınması tavsiye edilir.

Uygulama: baş hafifçe arkaya kaldırılarak, göz kapakları aşağı ve yukarı doğru çekilerek yukarıya bakılır. Damlayı damlattıktan sonra yaklaşık 30 saniye bekletilerek damlanın akması engellenir. Eğer işlem tekrarlanacak ise 5 dakika ara ile tekrarlanması gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM