En İyi Lens Hangisi? En İyi Lens Markası Nedir?

En İyi Lens Hangisi? En İyi Lens Markası Nedir?Lenslerinizi ister kozmetik amaçla kullanıyor olun, isterseniz de göz bozukluğunuzu ortadan kaldırmak için. Her iki koşulda da kullandığınız kontakt lensler doğrudan sağlığınıza etki edecek demektir. Kontakt lensler kullanılması gerektiği gibi kullanıldığında ve dikkat edilmesi gereken noktalara özen gösterildiğinde gayet sağlıklı fakat markaların da bu konudaki önemi azımsanamayacak kadar büyük. Kontakt lens kullanmaya yeni başlayanlanların özellikle lenslere karşı daha çekimser kaldığını düşünecek olursak akıllarındaki ilk sorunun en iyi lens hangisi veya en iyi lens markası nedir olması gayet doğal. Peki, siz en iyi lensin hangisi olduğunu biliyor musunuz?En İyi Lens Hangisidir?

en iyi lens markası
Popüler olarak tercih edilen lens markaları

En iyi lens dediğimizde gerçekten inanın koskoca bir sektör içerisindeki markaların karşılaştırmasını yapmamız gerekecektir. Çünkü birçok lens markasının diğerine göre avantajı veya dezavantajı var. Fakat bilmemiz gereken asıl konu en iyi lensin hangisi olduğu değil, bizim için en iyi lens markasının hangisi olacağıdır. Lens seçimi yaparken markalar elbette her zaman karşımızda olacaktır. Her zaman fiyatı en yüksek olan marka en iyi lens markası demek değildir. Örneğin Acuvue Oasys birçok kişi tarafından olumlu yorum alırken bir kısım kitle de sürekli olarak kuruluk sorunu yaşamasından şikayetçidir. Yani en iyi lens markası tek bir kişiye göre olamaz.

Peki, o zaman konuyu değiştirelim ve en iyi lens markamızı nasıl seçebiliriz ona bir bakalım.

Lens Markası Seçimi Nasıl Yapılmalı

Bir Lens markası seçimi yaparken imkanınız varsa ilk iş reçetenizi alırken doktorunuzdan tavsiye alın. Şayet kaliteli bir yerde muayene oluyorsanız ve göz doktorunuz lensler konusunda yeterince bilgiliyse size mutlaka hangi lens markasını kullanmanız gerektiği konusunda da tavsiyede bulunabilecek birikime sahiptir. Doktorunuz elindeki net değerlere ve gözünüzün yapısına hakim olduğu için size daha isabetli bir tavsiyede bulunabilir.

Diyelim ki bu olmadı, o halde deneme yanılmadan ziyade alacağımız lensin gözlerimizin özelliklerine tam olarak en uygunu olarak almalıyız. Her marka lens her göze uyumlu, her dereceye uyumlu lens üretmez. Siz göz çapınız ve gözünüzün değerine en uygun olan markaları analiz etmekle işe başlayın.

Daha sonradan bu markalardan herhangi birini (imkanınız varsa en pahalısını) sadece birer kullanımınızı karşılayacak şekilde satın alın. Daha sonraki ay listenizdeki diğer alternatifleri deneyin. Muhtemelen ilk üç seçimin sonrasında artık lens markası seçiminizin ne olması gerektiğini de öğrenmiş olacaksınızdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM