En İyi Lens Solüsyonu Hangisi?

En İyi Lens Solüsyonu Hangisi?Kontakt lensinizi daha büyük bir huzur ve konfor içerisinde kullanmak istiyorsanız haliyle o zaman daha kaliteli bir lens solüsyonu da kullanmanız gerekir. En iyi lens solüsyonunu seçmeden önce bilmeniz gereken bazı önemli noktalar var. Lens solüsyonu seçerken karşınıza iki farklı kriter gelecek ve bu iki farklı kriter arasından sizin seçiminiz size en iyi lens solüsyonunu kazandıracaktır. İşte bu yöntemler ve ürün tipleri;Çok Amaçlı Kontakt Lens Solüsyonları

Çok amaçlı lens solüsyonlarının sizlere sunacağı iki farklı şey vardır. Bunlardan birincisi temizlemek ikincisi ise dezenfekte etmektir. Çok amaçlı lens sularına ayrıca İngilizcede “no-rub” deyimi kullanılmaktadır. Yani; ovuşturmaya gerek yok. Bu tip lens sularının amacı bellidir. Bunlar en kolay kullanım tipine sahiptir. Bu lens solüsyonu ile lenslerinizi sadece durlamanız lenslerinizin bakımını tamamlamak için yeterli olacaktır. (Lens Bakımı Nasıl Yapılır?)

Özellikle kontakt lenslerini kullanırken üşenen kişilerden biriyseniz, bu lens solüsyonları sayesinde kolaylıkla lensinizin bakımını yapabilirsiniz. Bu lens solüsyonları ile lensinizi bakım sırasında ovalamaya gerek duyulmaz. Sadece durulama ve ardından lens kabı içerisinde lenslerinizi saklama işlemine geçiş yapabilirsiniz.

Son araştırmalar sonucunda elde edilen verilere göre ise temizlik açısından bu kontakt lens solüsyonlarını bazı uzmanlar pek yeterli bulmuyor. Bu nedenle en azından bu lens solüsyonlarını kullanırken lensinize 10 saniyelik bir bakım sürecini uygulamanız gerektiğini öneriyor.

Çok amaçlı lens solüsyonları son derece ucuz olmalarının yanı sıra aynı zamanda da bakımı kolay yapmaya getirirler. Bu nedenle birçok kontakt lens kullanıcısı bu lens solüsyonlarını kullanmayı tercih etmektedir.

En iyi Lens Solüsyonu Markalar

1- BAUSCH & LOMB BIOTRUE

Bausch & Lomb Bioture Lens Solüsyonu

Yumuşak lens kullanıcılarının genellikle en büyük tercihi olan Bausch & Lomb markasının ürünü olan Biotrue oldukça dengeli bir pH değerine sahip. Bu da onu kontakt lens kullanıcıları için çok daha doğal bir hale getiriyor. Özellikle gözlerinin sıklıkla kurumasından şikayetçi olan kullanıcılar Biotrue‘u tercih edebilir. Bazı lens kullanıcıları bu solüsyonun, lensi saklama aşamasında kuru bıraktığından şikayet edebiliyor. Böylesi bir durumda takmadan önce bir kere daha lensi durulamak sorunun çabucak ortadan kalkmasına yardımcı olabilir. Diğer lens solüsyonlarına göre pahalı olsa da gerçekten solüsyonlar arasında en iyi performansı verenlerden biri.

2-Bausch & Lomb ReNu

Bausch & Lomb ReNu

 

ReNu yine lens kullanıcıların en popüler tercihlerinin arasında yer alıyor. Bausch & Lomb kalitesi ve nispeten daha uygun fiyatı ile ReNu son derece kullanılabilir lens solüsyonlarının arasında yer alıyor. Şayet, herhangi bir alerjik etkisini de görmezseniz kullanabileceğiniz en iyi lens solüsyonlarından biri olabileceğini unutmayın.

3-Opti-Free Lens Solüsyonları

opti-free

Opti-Free’nin Express serisi başta olmak üzere birçok lens solüsyonu bulunuyor. Bunlardan herhangi birini de tercih ederek lens solüsyonunuzun kalitesini kıyaslayabilirsiniz. Birçok kişi daha uygun fiyatlı olmasına yanılsa da aslında Opti-Free de son derece kaliteli lens solüsyonlarından biridir.

Hidrojen Peroksit Bazlı Lens Solüsyonları

Kısacası HPB bazlı olarak da bulabileceğiniz bu lens sularını ise dezenfekte etme adına daha kuvvetli olarak bilinen lens suları veya solüsyonlarıdır. Bildiğiniz gibi lens kullanımında en önemli şeylerden biri de hijyendir. Bu nedenle bazı kullanıcılar daha yüksek bir verim elde etmek için HPB bazlı lens solüsyonlarını tercih etmektedir.

Bu tip lens solüsyonunu kullanmak ise çok amaçlı lens solüsyonlarına göre biraz daha külfetli görünebilir. Bu solüsyonları kullanırken genelde kullanım kılavuzuna uygun olarak hareket etmeniz gerekir. Kullanım kılavuzunda ise mutlaka lens bakımınıza eklenecek artıdan bir veya birkaç adım daha çıkacaktır. Ülkemizde HPB solüsyon kullanıcısının sayısı çok az olmakla birlikte aynı zamanda bu lens solüsyonlarına ulaşmak da oldukça güç olabiliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM