En İyi Renkli Lens Nedir?

En İyi Renkli Lens Nedir?Kontakt lensler uzun yıllar boyunca görüş bozukluklarını ortadan kaldırmak ve gözlüğe alternatif olarak kullandılar. Bugün hala gözlük ve görüş bozukluğunu düzeltme konusunda en iyi alternatiflerden biri olmasına karşın kontakt lensler ayrıca en iyi aksesuarlardan da biri.Renkli lensler sayesinde kullanıcılar artık zorlu operasyonlarla uğraşmasına gerek kalmaksızın göz renklerini kolayca değiştirebiliyor ve istediği imajı en net çizgilerle yakalayabiliyor. Aksesuar olarak renkli lens kullanmak isteyen potansiyel lens kullanıcıları tüm bu avantajlarıyla bilinen ürün hakkında çok fazla şeyi merak ediyor. Merak edilen sorular silsilesinin en zirvesindeki soruysa en iyi renkli lens nedir veya hangisidir sorusu oluyor.

Bu soruya farklı açılardan cevap verebilmemiz mümkün çünkü herkes için her kontakt lens en iyi sonucu vermeyecektir. Genel olarak bir ayrım yapacak olursak;

Aydınlık efektli lensler: Renkli gözlere sahip kişiler için harika seçimlerdir.

Natural (Doğal) efektli lensler: Gözlerinin rengini değiştirmeyi isteyen kullanıcılar için uygundur.

Yoğun efektli lensler: Kullanıcıların göz rengini tümüyle değiştirmek istediği kontakt lenslerlerdir. Hemen herkese uygun olacaklarını söyleyebiliriz.

Şaka Lensleri: Film ve dizi yapımlarında kullanılan, şakaların ve kostümlü partilerin vazgeçilmezi olan kontakt lenslerdir. Bu renkli lenslerle gözlerinizi kedi, vampir veya zombi gibi birçok stile dönüştürebilirsiniz.

Yukarıda da ayırmış olduğumuz üzere toplamda dört farklı grup altında inceleyebileceğimiz kontakt lens modeli mevcuttur. Bu kontakt lens gruplarından sizin ihtiyacınızı hangisi karşılıyorsa ilk adımda ona yönelmelisiniz. Örneğin zaten mavi gözlü olmanıza rağmen gözlerinizi daha çekici hale getirmek fakat bunu yaparken gözlerinizin rengini değiştirmemek istiyorsanız aydınlık efektli lensleri seçmelisiniz.

Gözlerinizin rengini değiştirmek istiyorsanız ve değişim sonrasında gözlerinizin natural sadelikte olmasını istiyorsanız doğal efektli lensleri tercih etmeniz gerekir.

Seçimlerinizin yanı sıra kontakt lens markasına da özen göstermeniz gerekiyor. Ucuz kontakt lens markalarının ürünlerinin verdiği performans da her zaan daha düşük olacaktır. En iyi kontakt lens markaları yazımızı okuyarak lens seçiminde markanın ne ölçüde önemli olduğunu görebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM