Esmerler için Renkli Lens Seçimi

Esmerler için Renkli Lens SeçimiTüm cesaretinizi topladınız ve artık renkli kontakt lens kullanmak istediğiniz konusunda eminsiniz. O zaman şimdi sıra sizin için doğru olan renkli lens seçeneğini bulmaya geldi demektir. Bu başlık altında yardımcı maddelerle birlikte esmer tenli kızlar için kontakt lens seçiminin nasıl gerçekleştirildiğine göz atacağız;1.İşe Ten Tonunuz ile Başlayın

Herkes aynı derecede esmer renk tonuna sahip değildir. Bazı tenler esmerin tam koyusuyken bazı tenler ise kısmen esmer sayılabilecek kadar açık olabilir. Bu nedenle ilk adımda kendi ten tonunuzun ne olduğunu öğrenmek için harekete geçin. Bu konu hakkında bazı bilgisayar yazılımlarından ve hatta mobil uygulamalardan dahi yardım alabilirsiniz.

2.Kendi Düşüncenizi Tartın

Kontakt lens seçimi yapmadan önce mutlaka sizin de kafanızda bir şeyler vardır. Bu düşüncelerinizi gözden geçirmek daha iyi bir görünüm elde etmek için faydalı olabilir. Örneğin koyu tenlilere aydınlık tonlardaki lensler pek yakışmaz. Bu nedenle tercihlerinizi daha çok koyu tonlardan yana kullanmayı tercih edin. Böylece ölü balık gibi bakan gözler yerine soft ve natural bir görüntünün ortaya çıkmasına yardımcı olabilirsiniz.

3.Aşağıdaki Fikirlere Göz atın

Buraya kadar aşamalar tamamsa şimdi geldik işin en kolay kısmına. Bu maddenin hemen altında denenmiş ve elde edilmiş deneyimlerden yola çıkarak koyu tenliler için daima işe yarayan kontakt lens renk önerilerinde bulunacağız. Bu önerileri gözden geçirerek artık kendi fikrinizle birleştirip bir renk tercihi yapmaya hazırsınız demektir!

  • Bal rengi ve bal rengi tonları koyu tenli kızlarda daima işe yarayan renk tonlarıdır. Tercihleriniz arasında yoksa bal rengi ve altın sarısı gibi tutan, popüler renkleri sakın atlamayın.

  • Sonbahar renkleri koyu renk tene sahip olan kızlar ve esmerler için yaratılmıştır! Hiçbir zaman için bu renk tonlarından şaşmayın ve hoşunuza giden tercihleri daima değerlendirmekten geri durmayın.

  • Gri renk tonları hem en çok üretilen hem de esmerler tarafından en çok kullanılan renkli lenslerden biridir. Gri renk tonu tercihi yapacaksanız daha çok karanlık tonlu gri renklere yönelmeyi unutmayın.

  • Yeşil ve mavi renkler ise esmerler için en tuzak renkli lens seçenekleridir. Bu lenslerin yalnızca kendi renk tonunuzu tamamlayacak olanlarıyla birleştirdiğiniz taktirde muhteşem sonucu elde edebilirsiniz. Renk tonunuz açık esmerse hafif açık renkli lenslere kapalıysa da hafif kapalı tonlu lenslere yönelin. Verdiğimiz maddeler arasında en zor yapabileceğiniz renk tercihinin ve en yüksek riske sahip olanının da yeşil ve mavi olduğunu sakın unutmayın.

  • Bu renk tonları dışındaki renkli lenslere yönelmeyin, belki siz farklı renklerle de kendinizi çekici bulacaksınızdır fakat unutmayın ki, renklerin doğası yalan söylemez.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM