Gece Gözde Kalabilen Lensler

Gece Gözde Kalabilen LenslerKontakt lenslerin gelişmesi ile gece gözde kalabilme olanağı sağlayan yeni nesil lensler hem kullanımı, hem de günlük hayatı daha kolay hale getiriyor. Lens kullanıcıları genel olarak ya gözlük kullanımını ergonomik bulmadıkları ya da tedavilerinde gözlük kullanılamadığı için lens kullanımına yöneliyorlar. Fakat lenslerin uzun vadede hem bütçeyi sarsması hem bakımı hem de sağlıklı olmayışı kullanıcılar arasında lensin kötü bir şöhret kazanmasına sebep olmuştu. Özellikle lenslerin uyurken gözde unutulması halinde lensin gözün arka kısmına gitmesi ve buna bağlı enfeksiyon olayları kullanıcıları lensten hem uzaklaştırmış hem de korkutmuştu. Yeni nesil kontakt lenslerin kullanma süresi gözde sürekli kalması halinde haftalık ya da aylık lens kullanımlı ürünler olarak ikiye ayrılmaktadır. Kullanıcılar sürekli olarak gözde kalması halinde hangi kullanımı kendilerine uygun buluyorlarsa bunu göz doktorları ile de paylaşarak kendilerine en uygun gece çıkarmayı gerektirmeyen lensi kendileri için tedarik edebilirler.kontakt-lens

Artık yeni nesil lensler ile edindiği kötü şöhret yerini yavaş yavaş hem kullanımı kolay hem de sıkıntı yaratmayan bir çözüm seçeneği olan kontakt lenslere bıraktı. Lensler kullanım sürelerine göre de farklılık gösterse de gözde kalabilen lensler 30 gün-gece ya da 6 gün- gece kullanımlık olarak tüketiciye farklı kullanım olanakları sunuyor. Kullanım koşulları kullanıcının hastalık ya da ihtiyaç seviyesine göre farklılık gösterse de daha çok günlük olarak aktif işi olanlarda, göz probleminin gözlük kullanımına imkân vermeyenlerde ya da tamamen gözlük kullanımını estetik bulmayan kullanıcılar için lensler hem kurtarıcı hem de çözüm kaynağıdır. Çoğu kullanıcı lensleri sadece gece çıkarmak gerektiği ya da saklaması problem olduğu için reddetse de artık bu tür kullanıcı şikayetleri kontakt lensler ile giderek azalıyor.

Kontakt lensler kullanım süresi, kullanım koşulları ve hangi sürede kullanılacağı gibi sorular ile kullanıcıları soru işaretleri içinde bırakıyor gibi görünse de artık eskiye nazaran daha fazla kişiye ulaşan lensler bu kullanımdaki artışı kontakt lenslere borçludur diyebiliriz.  Zira günümüzde iş hayatı, kalabalık ve kirli şehir yaşantısı ve sürekli bir hareket halinde olan özellikle şehir insanı için göz problemi ciddi sorunlara yol açabilir. Gözlük kullanmak da bu koşuşturma içerisinde kullanıcıları çoğu zaman engellediği için lensler özellikle kontakt lensler bu koşuşturmanın içinde şehir hayatındaki insanlara hatırı sayılır bir kolaylık sağlamaktadır. Tüm bunların yanı sıra kontakt lensler göze oksijen geçişine de izin verdikleri için korneyı etkileyecek havasız kalma kaynaklı görme bozuklukları ya da göz kuruluklarını da ortadan kaldırmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM