Görüşünüzü Arttırmanın Doğal Yolları

Görüşünüzü Arttırmanın Doğal YollarıKontakt lenslerin bizler için sadece birer araç olduğunun siz de farkındasınızdır. Lenslerden daha önemli olanıysa aslında gözlerimiz ve doğal olarak da görüşümüzdür. Görüşümüzü arttırmak için uygulayabileceğimiz doğal olarak birçok yöntem bulunuyor. İşte bunlardan en etkilileri ve sağlıklı gözler için herkesin dikkat etmesi gerekenler;Ekran Molaları

20-20-20 Kuralını daha önce duymuş muydunuz? Bu kuralın içeriği oldukça basit. Yapmanız gereken tek şey bilgisayar veya akıllı telefon gibi kullandığınız dijital ekranları cihazlardan gözünüzü 20 saniyeliğine ayırmak ve dijital olmayan mümkünse pencere gibi bir yüzeyden uzaklara bakmak. Bu yöntem daha çok masa başında çalışan ve işini bilgisayarla idame ettiren kişiler için önerilen en sağlıklı yöntemlerden biridir. Harcayacağınız 20 saniyelik göz dinlenme süresiyle çok daha sağlıklı gözlere sahip olmanız işten bile değil.

Egzersiz ve Spor

Egzersiz ve sporun vücudumuza faydası olduğunu biliyoruz. Aynı şekilde egzersiz ve spor yapmak gözlerimiz için de oldukça sağlıklı aktivitelerden biridir. Spor yaptığımızda kan basıncımızda artış meydana gelir ve tüm vücudumuzdaki kan dolaşımı etkin hale gelir. Elbette gözlerimiz de artan basınçtan payına düşeni mutlaka alacaktır.

Hidrasyon

İşin özü bol bol sıvı tüketmek. Su ve benzeri sağlıklı sıvı gıdaları tüketmek gözlerimizin nemli ve konforlu kalmasına yardımcı olur. Bu yüzdendir ki, hem kontakt lens kullanıp hem de düzenli olarak su içen kullanıcılar lenslerden daha yüksek performans elde edebilirler.

Sigara Dumanı

Sigaranın yalnızca ciğerlerinize zarar verdiğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Sigara başta ciğerlerimiz ve diğer iç organlarımız olmak üzere gözümüzün de en büyük düşmanlarındandır. Sigara içiyorsanız doğal göz sağlığınızı arttırmak için bırakmayı düşünmeye başlayabilirsiniz. Yok, zaten sigara kullanmıyorsanız sigara kullanılan alanlarda yer almamaya özen gösterin.

Temiz Eller ve Sağlıklı Gözler

Başta pembeleşen ve kızaran gözler olmak üzere birçok göz enfeksiyonunun ardında yatan neden kirli eller olabiliyor. Ellerinizi gün içerisinde sıklıkla yıkamanız hem kendi vücudunuzun faydasına olacak hem de gözlerinizin ellerinizdeki bakterilerden etkilenmesinin önüne geçecektir. Çoğu zaman kirli ellerle gözümüzün etrafına dokunmamız bile gözlerimizin enfeksiyon kapması için yeterli olabilmektedir.

İyi Bir Uyku

Doğal olarak görüşünüzü arttırmanın bir diğer yolu da yeterince uykunuzu alabilmiş olmaktan geçiyor. Gözlerinizi kapattığınız süre boyunca gözleriniz kendini yeniliyor ve güne hazır olduğunuzda her şeyin sorunsuz olması için çalışıyor. Genellikle kısa dönemli uykulardan uyandığımızda gözlerimizin kanlanmış olmasının en önemli nedeni gözlerimizin henüz kendi içerisindeki kan hücrelerini yenileyemediğinin göstergesidir.

Sağlıklı Beslenme

Bu başlıkla birlikte aklınıza ilk olarak havucun geleceğini tahmin edebiliyorum. Yine de yalnızca havuç değil, sebzelerden daha çok göz sağlığı için içerisinde bolca Omega 3 barındıran balık gibi ürünleri tüketmek sağlıklı bir beslenme ve görüşümüzü doğal yollarla arttırmamız için en tercih edilesi yiyeceklerdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM