Göz Ağrılarının Sebepleri

Göz Ağrılarının SebepleriGözlerimiz gün boyu en çok yorulan organlarımızdan bir tanesidir. Ağrı şikayeti bu çok fazla kullandığımız organımızı iyi kullanamamamıza yol açar ve yaşam kalitemizi düşürür. Eğer ortada somut bir neden yok ise ağrıların kaynağı farklı bir rahatsızlığın habercisi olabilir. En çok rastlanan ağrı sebebi ise göz kuruluğundan meydana gelen ağrıdır. Göz kuruluğundan meydana gelen ağrı, göz banyosu ve çeşitli damlalar ile kesilebilir. Ayrıca gözümüzü bir organ olarak ele alırsak göz kapağımızın da oldukça hassas bir dokusu olduğunu unutmamak gerekir.bas agrisi

Göz Kapağı Ağrısı

Gözlerimizi dışarıdan gelebilecek olan somut tehlikelere karşı koruma fonksiyonu taşıyan göz kapağımız ağrıdığında, gözümüzü kapatmak bizlere huzur vermek yerine ağrı dolu bir kabus yaşatır. Bu ağrının başlıca sebepleri, Göz kapağında oluşmuş iltihaplar, şiddetli ışığa maruz kalmak, somut bir nesnenin tahrişi, alerjik reaksiyonlar,  göz içerisine kaçan yabancı bir cisim, yağ bezelerinin neden olduğu kitleler olarak sıralanabilir.

Göz kapağı ağrıları genelde acil müdahaleye gerek duyulmaksızın iyileşirler. Ancak iltihap gibi durumlarda kesinlikle bir göz hekimine gözükmeniz gereklidir. Göz hekiminiz size gözünüz ile ilgili tanıyı koyduktan sonra gerekli göz damlası ile iltihap olan bölgeyi iyileştirecektir.

Göz kapağı ağrısına alternatif olarak bitkisel çözüm olan yeşil çay göz banyosunu da deneyebilirsiniz.

Göz Ağrısı Ve Baş Ağrısı

Gözler direk olarak beyin ile temas halindedir. Arada herhangi bir aracı uzuv bulunmaz. Bu sebeple baş ağrısı ya da göz ağrısı birbirlerini tetikler. Eğer gözünüz de bir bozukluk var ise başınız ağrır yada başınız ağrıyorsa gözünüz cisimleri, nesneleri gerekli bir şekilde tanımlayamaz ve dikkat gerektiren işlerden bu sebeple kaçınmanız gerekebilir.

Eğer başınız sürekli ağrıyor ise bu gözünüzde bir bozukluk olduğu anlamına da gelebilir. Eğer göz numaranız büyüdüyse ya da gözünüzde çeşitli sebeplere bağlı görme bozukluğu oluşmuş ise bu yüzden başınız ağrıyor olabilir. Bunun için bir hekime gözükmek sizin yararınıza olacaktır. Unutmayın ki erken teşhis her alan da önemlidir. Hastalar genel de göz numarasının büyüdüğünü başlarının ağrısından anlamaktadırlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM