Göz Estetiğine Dair Bilmeniz Gerekenler

Göz Estetiğine Dair Bilmeniz GerekenlerGüzel ve anlamlı bakışlar her kadının hayal ettiği ve sahip olmayı düşlediği bir görüntüdür.Bu nedenle çoğu zaman  ilerleyen yaşla birlikte yer çekimine yenik düşen göz kapaklarını yeniden eski formuna  kavuşturmak için cerrahi müdahale gerekir. Herhangi bir tehlikesi bulunmayan bu ameliyat ardından geçen iki haftalık bir süre ile kaz ayaklarınız başta olmak üzere alt ve üst göz kapaklarınızda ki kırışıklıklardan ve torbalardan kurtulmuş olursunuz.Yaş ilerledikçe yüzde görülen kırışıklıklar ve göz kapaklarındaki düşüklük  kadınların mutsuzluk kaynağıdır. Yer çekiminin etkisinin yanı sıra yıllar içinde yapılan mimiklerin yarattığı kaz ayakları, göz kapağı kırışıklıkları ve düşüklüğü yapılan göz kapağı ameliyatı ile tamamen ortadan kaldırılıyor. Alındaki aşağı kaymalar üst göz kapağında torbalanma ve kırışmaya neden olurken  30’lu yaşların sonundan itibaren yanak da ki sarkmalarda alt göz kapaklarını aşağı doğru çekiyor.Bu deformeler nedeniyle göz kapağında yaşanan düşüklüğü gidermek ve daha genç bir görünüm elde etmek için tek çare estetik cerrahi müdahale oluyor.Bazen yaşlanmanın dışında genetik nedenlerden ötürüde göz kapağı düşüklükleri yaşanabiliyor.

Bir ile üç saat arasında değişen göz kapağı ameliyatında hastanın üst göz kapağının kat çizgisinden kesik açılarak fazla olan bölümün alınması ve aynı işlemin  alt göz kapağı kirpik dibinden kesilerek yapılması ile gerçekleşir. Ameliyat sonrasında hastanın  tamamen iyileşme süresi 2 haftayı buluyor. Ameliyat sonrasında yapılan ve gözün tam kapanmamasına neden olan pansuman 5 gün içinde çıkartılıyor.

Göz kapağı ameliyatında olası risklerin başında göz kuruluğu ve göz kapağının tam anlamıyla kapanmamasını sayabiliriz. Aynı zamanda göz kapağının dışarı doğru katlanması ve kanama yaşanması da  karşılaşılabilinecek riskler arasında yer alır. İstenmeyen izlerin olması ve bir süre bulanık görmekte göz kapağı ameliyatlarında karşılaşılabilecek sorunlardan biridir.Ayrıca ameliyat sonrasında gözlük kullanılmasında sakınca görülmezken lens kullanımının bir hafta sonra gerçekleşmesi istenir. Başarılı geçen bir ameliyatın ardından gözünüzü korumak ameliyat kadar hassasiyet gerektiren bir durumdur.Bu yüzden yaralarınız tam anlamı ile iyileşmeden mikrop almamaya ve ağır işler yapmamaya önem göstermeniz gerekir.

Öte yandan yüksek tansiyon ve şeker hastalarının yanı sıra,yetersiz gözyaşı bulunan hastalarının da göz kapağı ameliyatı olması önerilmez. Tiroid hastaları ve dolaşım sistemi rahatsızlıkları yaşayanlarında göz kapağı ameliyatı riskli olabileceği için sıcak bakılmaz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM