Göz Makyajı ve Kontakt Lens

Göz Makyajı ve Kontakt LensGöz makyajı yapmayı birçok kişi yetersiz görüş açısı nedeniyle sinir bozucu bulur. Bir de kontakt lens kullanıyorsanız şayet o zaman işiniz daha da zor demektir. Peki, kontakt lens kullanırken göz makyajı nasıl yapılır ve göz makyajı lens takmadan önce mi yapılmalıdır? Bu ve daha birçoğu konusunda size fikir verecek olan bu yazımızdan sonra lensleriniz ile göz makyajınızı yapmak daha sorunsuz ve eğlenceli bir hal alacak.Göz makyajı Lens takıldıktan sonra mı yapılmalı?

Birçok kişinin düşündüğünün ve bildiğinin aksine göz makyajınızı gerçekleştirmeden hemen önce kontakt lenslerinizi takarak işe başlamanız gerekir. Böylece yağ ve krem içeriğine sahip olan makyaj malzemelerinin kalıntıları elinizde kalmayacak ve lensinize geçip gözünüzde yanma olmasına neden olmayacaktır.

  1. Daima alerjik etkiye sahip olmayan makyaj malzemelerini kullanmaya çalışın. Özellikle göz dostu benzeri etikete sahip olan kaliteli markaların makyaj malzemelerini kullanmaya özen gösterin.
  2. Eğer göz makyajınız sırasında pudra kullanacaksınız, bu işlem sırasında gözünüzü kapalı tutun. Gözleriniz kapalıyken uygulama işlemini gerçekleştirin ve ardından gözünzü açın. Böylece lensiniz pudra ve pudra benzeri ürünlerden etkilenmemiş olacaktır.
  3. Eyeliner harika bir göz makyajı için en önemli tamamlayıcılardan biri, bunu kabul ediyoruz. Yine de eyeliner çekerken kesinlikle Eyeliner ile kirpiklerinizi boyamamaya özen gösterin. Aksi halde güzel görünecek göz makyajınız için siz bütün gece veya gün boyunca güzellikleri kaçırabilirsiniz.
  4. Makyajınız ile eğer işiniz bittiyse makyajınızı temizleme işlemine geçmeden önce kontakt lensinizi çıkartmak için adım atmalısınız. Makyajınıza değdirmeden kontakt lensinizi çıkartın ve ardından da göz makyajınızı temizlemek için kullandığınız ürünleri kullanın.
  5. Göz makyajı için kullandığınız malzemeleri en azından üç ayda bir süre ile değiştirmeye özen gösterin. Eski göz makyajı malzemelerini çok sık kullanmayın çünkü ne kadar dikkat etseniz de lensleriniz bu durumdan ister istemez etkilenecektir. Diğer yandan bu ürünlerin de bakteri taşıdıklarını unutmamanız gerekiyor.
  6. Tıpkı kontakt lensinizi başkaları ile paylaşmadığınız gibi göz makyajında kullandığınız ürünlerinizi de diğer kişilerle paylaşmamaya özen gösterin.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM