Göz Renginizi Nasıl Değiştirebilirsiniz

Göz Renginizi Nasıl DeğiştirebilirsinizGöz renginizi kalıcı olarak değiştirmek size bilim kurgu olarak gelebilir. Fakat artık günümüzde tıbbi olarak da göz renginizi değiştirmeniz mümkündür. Bazı sıra dışı yöntemlerden de bahsedilen bu konuyla ilgili tıp lazer yöntemi derken alternatif tıpçılar telekinezi yöntemini sıkça söylüyor. Tabii ki Hangisini seçeceğiniz size kalmakla birlikte iki yöntemi de inceleyeceğiz.Tıbbi Yöntem Lumineyes

Bu yöntem gözünüz için on yıl kadar bir sürede tasarlanmış bir lazer ile retinanızın uyarılması ile bu bölgedeki koyu renk pigmetleri olan melaninin gözü terk etmesini sağlayarak birkaç hafta içinde göz renginizin maviye dönüşmesini sağlıyor. Bu işlem tek yönlü bir işlem olup geri alınamıyor. Lazer ışınının dalga boyu gizli tutulurken lazerin yaklaşık 20 saniye kadar gözünüze tutulması gerekiyor. Bu operasyonunun ilerleyen zamanlarda bazı göz hastalıklarına sebep olarak göz bozulmalarına yol açtığı iddiaları ise konu hakkında tereddüt yaratıyor. Yöntemin mucidi olan Doktor Gregg Homer’ın bir doktor olmayışı ve “Biyoloji Doktorası” yapmış bir hukukçu olması tereddütleri arttırıyor da olsa dünya çapında büyük bir ilgi uyandıran bu haberin sonucunda işlemin test aşamalarının bitip uygulanabilir olacağı günü bekleyen oldukça fazla kişi var diyebiliriz. Göz rengi değiştirme ameliyatı Türkiye içinde de büyük ses getirdi ve çoğunluğu kahverengi veya siyah gözlü sayılabilecek halkımız tarafından da ilgiyle karşılandı. Üç yıl içinde Amerika’da başlaması beklenen tıbbi onayın çıkması ve hastanelerde bu işlemin yapılabilmesi öngörülüyor.

Alternatif Tıp Telekinezide Israrcı

Telekinezi ise insanın kendini ikna etmesi esasına dayalı psikolojik bir yöntemdir. Belirli tekniklerle bir ay içerisinde sonuç alınacağından emin olan alternatif tıp taraftarları ise konuya başka bir boyut kazandırmış. Bu yöntem ise kendinizi göz renginizin değiştiğine telkin yöntemi ile inandırmanız ile o retinanızda bulunan koyu renk pigmentleri orayı terk etmesine dayanıyor.  Tıbbi karşılığı olmayan bu yöntemin tabii ki en büyük avantajı ise bedava olması ve evde uygulamanızın bir zararının olmaması diyebiliriz. Tıbbi yöntem olarak adlandırdığımız Lumineyes tekniği uygulanmaya başlandığında ise fiyatı ne kadar olacak bilemiyoruz. Kalıcı göz rengi değiştirme fiyatı da ameliyatın uygulanabilir aşamaya gelmesi sonrasında belli olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM