Gözlük mü Lens mi?

Gözlük mü Lens mi?29Gözlük kullanıcılarının bir kısmı gözlükten yana rahatsızlık duymazken bir kısmı da “Keşke beni gözlüklerimden kurtaracak bir yol olsa!” diye düşünür. Bu aşamada kontakt lensler kişinin aklına gelse de bu ürünler hakkında bilinmeyenlerle kafası dolu olduğu için ve avantajlarını bilmediği için kontakt lens kullanımı sürekli olarak ertelenir. Siz erteleyenlerden olmak istemiyorsanız, işte size kontakt lenslerin avantajları ve her kullanıcı tarafından merak edilen; Gözlük mü Lens mi sorusunun cevabıGözlükler Kontakt Lensler
Gözünüz ile gözlük camı arasında kalan mesafe göz yanılgılarına ve mesafe yanılgılarına neden olabilir. Kontakt lensler ile gözünüz daha doğal bir görüş kazandığı ve mesafe sorunu olmadığı için mesafe yanılgıları çok aza indirgenir.
Yan görüşünüz çerçeve ve camdan dolayı kısıtlanır. Lens ile kendi gözünüzün görüş açısının tümünü kullanırsınız. Bu da spor ve araç sürüşü esnasında muhteşem bir rahatlık sunar
Gözlüğünüzün çerçevesi görüşünüzün bir kısmını sürekli kapatır, bu neden gözden hareket yerine boyundan hareket etmeniz gerekir. Kontakt lensler ile görüşünüzü kısıtlayacak herhangi bir materyal yoktur. Bu nedenle doğrudan göz bebeğiniz ile görüşünüzü kaydırabilirsiniz.
Gözlük kulaklarınız ve burunda yer kaplar bu hem görünüşünüzü etkiler hem de zamanla ağrı ve acıya neden olabilir. Görünüşünüz hiç etkilenmez ve tamamen özgür şekilde görüşün tadını çıkartırsınız.
Değişik hava sıcaklıklarında gözlüğünüzün camları buğulanır. Özellikle yağmurlu havalarda bu durum büyük sıkıntı yaratır. Kontakt lensler kesinlikle buğu yapmaz yağmurda da gözünüz ile nasıl hissediyorsanız ve görüyorsanız lens ile aynı şekilde görebilirsiniz.
Gözlükler spor faaliyetlerinde tehlikeli ve rahatsız edici olabilir. Hiçbir sorun yok, özellikle atlet ve futbolcular için lensler favori ürünlerdir.
Gözlüğünüz giydiğiniz kıyafetinize uymayabilir. Farklı kıyafetler için farklı renkli çerçevelere ihtiyaç duyabilirsiniz. Lens kullanıcılarının ise böyle bir sorunu yoktur. Basit şekilde kontakt lenslerini takar ve istediklerini giyerler
Gözlüğünüz ile görüntünüz yüzünden öz güveninizi kaybedebilirsiniz. Kontakt lens kullandığınızda “gözlüklü” lakabından kurtulabilir hatta gözlerinizin rengini de değiştirebilirsiniz.
Kar ve yağmurda gözlükler görüşü gerçekten zor hale getirir ve bulanıklaştırır. Güneş altında başınızın ağrımasına neden olabilir. Kontakt lensler her hava koşulunda gözünüz gibi size hizmet ederek görüşünüzü düzeltirler
Gözlükler siz ile dünya görüşünüz arasındaki engelli bariyeridir Kontakt lensler ise tamamen özgür ve doğal hissetmeniz için en önemli adımdır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM