Günlük kontakt Lens Nedir? Günlük Lens Fiyatları

Günlük kontakt Lens Nedir? Günlük Lens FiyatlarıGünümüze birçok kullanıcının kullanım kolaylığı ile tercih ettiği iki çeşit kontakt lens vardır. Bunların biri aylık yumuşak lensler diğeri ise tek kullanımlık, halk arasında günlük lens olarak adlandırdığımız lenslerdir. Nasıl ki aylık lenslerin kullanım süresi bir aylık ise aynı 04şekilde günlük kullanım lensler de tek kullanımlıktır. Sadece bir gün kullandıktan hemen sonra atmanız ve tekrar kullanmamanız gerekmektedir.günlük lens

Peki, günlük lenslerin size uygun olduğunu nasıl anlayabilirsiniz? Bunun için yapmanız gereken hemen aşağıda belirtmiş olduğumuz günlük lenslerin faydalarına bakmak ve kullanım kolaylığı açısından size uyup uymadığına kişisel düşünceleriniz sonucunda karar vermektir.

Günlük Lenslerin Avantajları

  • Günlük lens kullanıcılarının hayatında kontakt lens bakımı veya kontakt lens solüsyonu gibi kavramlara yer yoktur. Bu açıdan kullanımı çok daha fazla kolaydır. Akşam olunca yapmanız gereken lensinizi çıkartmak ve çöpe atmaktır. Daha sonra hemen yatağınıza geçerek uykunuza dalabilirsiniz.
  • Değişim zamanı çok daha kolaydır. Normalde aylık lens kullanıcıları lenslerinin değişim zamanını belli bir yere not almalı ve o tarih içerisinde değişim yapmalıdır. Sizin ise ajandanızda bunun için ekstradan yer ayırmanıza gerek yoktur. Hesaplaması gayet kolay, gündüz yeni lensinizi takın ve gece olunca atın.
  • Günlük lensler size zaman kazandırır. Bakım gibi işlemler ile uğraşmak zorunda kalmadığınız için kendinize ufaktan da olsa fazladan zaman ayırmanıza yardımcı oluyor.
  • Göz alerjisi ve göz sağlığı riski konusunda daha fazla avantajlıdır. Her gün gözünüze yeni bir lens girecek, böylece herhangi bir enfeksiyon olması durumunda yeni lense geçeceğiniz için riskler en aza necektir.
  • Konfor açısından daha rahattır. Her gün yeni bir lensi kullanmanın avantajı kesinlikle çok daha farklı bir deneyimdir.
  • Aileler için daha avantajlıdır. Şayet, lens temizliği ve bakımı konusunda genç çocuklarınızın aksatma yapacağına inanıyorsanız onları günlük lense yönlendirerek daha az risk faktörü ile karşı karşıya kalmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Günlük Lens Fiyatları

Günlük lensler ile aylık veya haftalık zamanlı lensler arasında gerçekten büyük farklar bulunmamaktadır. Örneğin bir aylık lens kutusu göz değerlerinize uyduğu taktirde 60 TL ise günlük lens kutusu da maksimum 85-90 TL arasında olacaktır. (Fiyatların lens özellikleri ve marka unsuruna göre değişiklik göstereceğini unutmayın.)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM