Günlük Kullanımlı Lenslerin Avantajları

Günlük Kullanımlı Lenslerin AvantajlarıEskiden günlük lensler ve aylık değişimli lensler arasında gerçekten ciddi fiyat farklı vardı. Hal böyle olunca da kullanıcıların büyük bir çoğunluğu ekonomik nedenlerden dolayı aylık değişimli lenslere yöneliyor ve günlük kontakt lenslerin fiyatları el yaktığı için kendini geri çekiyordu. Neyse ki bu zamanlar artık çok geride kaldı. Şimdilerde aylık lenslerle günlük değişimli lensler arasında gerçekten çok ufak meblağlar oynuyor fakat avantajlar konusundaki farkların sandığınız kadar ufak olmadığının altını çizmek lazım.1.Günlük Lensler Tek Kullanımlıktır

günlük-lens

Tek kullanımlık lenslerin rahatını yalnızca aylık değişimli lensleri uzun süre kullananlar bilebilir. Günlük lens kullanmaya başladığınız anda yanınızda lens kutusu veya solüsyonu taşımayı bırakıyorsunuz. Ayrıca artık her ay gün saymaya ve lensin son kullanma tarihini adım adım takip etmenize de gerek yok. En güzeliyse seyehat ederken ekstradan solüsyon aramanıza hiç gerek kalmıyor olmasıdır.

2.Solüsyon Sorunu Tamamen Out!

Artık günlük lens kullandığınıza göre lens temizliğine de ihtiyacınız yok. İşiniz bittiğinde tek yapmanız gereken lenslerinizi çıkartıp herhangi bir yere atmak. Artık bakım yapmak için uğraşmanıza ve solüsyon için ekstradan harcama yapmanıza gerek yok. Solüsyon taşıma sıkıntısının ortadan kalkmasınaysa bir önceki maddede zaten değinmiştik.

3.Huzur İçinde Uyuyun

Hayır, hayır, ölmediniz. Sadece fazladan huzura eriştiniz. Artık acil durumlarda dışarıda gecelemek zorunda kaldığınızda lenslerinizle uyuma stresine girmek zorunda değilseniz. Yanınızda günlük lens taşımak çok daha kolaydır. Gece lenslerinizi atın gitsin, sabah yepyeni bir lensle güne başlayın.

4.Kırmızı Gözlere Elveda

Kırmızı veya yanan gözler aylık lens kullanıcılarının yaşadığı en büyük sorunların başında gelir. Bir taraftan lensinizin değerini düşünür bir taraftan da çıkartıp atsanız ne kadar rahatlayacağınızı düşünürsünüz. İyisi mi günlük lenslerle tüm bu sorunlara elveda deyin.

5.Çok Daha Sağlıklı Lensler

Bilimsel verilere göre ve mantıksal çıkarımlara göre günlük lensler elbette ki çok daha sağlıklı ürünlerdir. Güne her yeniden başladığınızda tamamen tertemiz lensleri gözünüze takmanın ferahlığını yaşayacaksınız. Ertesi güne tekrardan yeni bir lensle başlayacağınız için artık enfeksiyon riskiniz çok daha az demektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM