Günlük Lensler 1 Günden Fazla Takılır mı?

Günlük Lensler 1 Günden Fazla Takılır mı?Tuhaf ekonomi alışkanlıklarımızı birçok alanda devam ettiriyor olsak da kontakt lens konusunda ekonomiye bir parça ara vermemiz şüphesiz sağlığımıza büyük bir artı katacaktır. Birçok kişi hem solüsyon derdiyle uğraşmamak hem de sürekli bakıma vakit ayırmamak için günlük lens kullanımını tercih ediyor. Fakat bazen öyle zamanlar oluyor ki yeni bir lensimiz yanımızda olmuyor. Gözümüzdeki lens de son lensimiz olduğundan acaba bir günlük lensi daha uzun süreli kullanırsak ne olur diye düşünmeye başlıyoruz.günlük-lens

Bu konuda her ne kadar sayısız kullanıcı kendince “Bir şey olmaz” cümlesi altında imtiyazlar tanısa da uzmanlar bu konuda kesinlikle taviz verilmemesi gerektiğini söylüyor. Her kontakt lensin yalnızca periyot aralığı kadar kullanılması gerekiyor. Aksi taktirde çeşitli göz hatalıkları, göz kuruluğu, göz iltihabı ve diğer enfeksiyonların hepsi kapınızda birer birer sıra olmaya başlıyor.

Bu konuyu bir örnekle açıklamak gerekirse nasıl ki aracınızda yaktığınız yakıtın dumanını elinizde tutarak tekrardan o yakıtı kullanamayacaksanız aynı şekilde bir kere kullanılmış olan lensi de süresi dolduğunda tekrar kullanamazsınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM