Günlük Lenslerin 5 Harika Avantajı

Günlük Lenslerin 5 Harika AvantajıFiyatları nedeniyle kullanıcıların genel çoğunluğu tarafından es geçiliyor olsa da günlük lenslerin birçok açıdan aylık ve yıllık lens türlerine göre daha avantajlı olduğu gerçek. Esasen fiyatı konusunda da insanların büyük bir bölümü yanılgı içerisinde. Aylık ve günlük lenslerinizin maliyet karşılaştırmasını yapın. Muhtemelen aylık lens masrafınız 150 TL ise günlük lens masrafınız 200 TL kadar olacaktır. Solüsyon masrafı ve ayırdığınız zamanı da düşünecek olursak fazladan bir 50’lik vermenin ve paranıza gözünüz gibi bakmadığınızı ispatlamanın yerinde bir karar olacağı kesin.Günlük kontakt lensler birçok açıdan avantajlı ve fiyatını gerçekten hak ediyor. Aylık lens kullanıcılarının belkide her seferinde imreneceği bu 5 özellik ne mi?

1.Seyahat Kolaylığı

gunluk-lens-avantajlari

Çok sık seyahatler gerçekleştiriyorsanız her seferinde valizinizin içerisinde ekstradan lensleriniz ve solüsyonunuza yer ayırmak başınıza bela olabiliyor. Bu sorunu kökten halletmenin çözümüyse büyük oranda günlük kontakt lenslerin kullanımından geçiyor. Günlük kontakt lensler hem çok kullanışlı hem de bu gibi durumlarda yanınıza ihtiyacınız olduğu kadarını almanız yeterli oluyor. Üstelik istediğiniz durumda atıp çıkartma lüksünü de unutmamak gerekiyor 🙂

2.Alerjiler

Aylık lens kullanıcıları alerji sezonları gibi zaman aralıklarında lens kullanarak hem kendi hem de göz sağlıklarını büyük ateşe atabiliyor. Gerekli hijyen kurallarına da riayet edilmediğini düşünecek olursak riskin boyutu her geçen gün biraz daha büyüyerek ve katlanarak artış gösterebiliyor. Günlük lens kullanıcıları sürekli yenilenmiş kontakt lenslerle güne başladıkları için bu riskten fersahlarca uzakta yer almış oluyor.

3.Kısa Gece ve Günler

gece-ve-gunduz

İşiniz çok uzun sürüyor ve gecenin bir vakti eve geliyorsunuz hatta belkide gündüzün ilk ışıklarıyla birlikte kendinizi evinize atıyor olabilirsiniz. Tüm bu yorucu geçen zamanın ardından bir de kontakt lenslerin hijyeni için ayrılan zaman insana gerçekten büyük bir zulüm gibi gelebiliyor. Oysa günlük lens kullanıcıları bu sorunlarla uğraşmıyor ve eve geldiklerinde ilk iş lenslerini çöpe atarak doğrudan uykuya geçmek olabiliyor.

4.Daha Taze Görüş

Aylık lenslerinizi gözünüze taktığınız ilk günden itibaren ne kadar hijyenik kullanırsanız kullanın elde ettiğiniz görüntüde sorunlar olduğunu hissetmeye başlarsınız. Aylık ve yıllık lenslerin kanunu budur. Tıpkı tüm dünyadaki nesnelerde olduğu gibi bu nesneler de yaşlanır ve eskirler. Günlük lens kullanıcıları her gün yenilenmiş ve taptaze lenslerle etrafını görmeye başlar ki, bu insana inanın konfor açısından da önemli ve büyük bir artı katıyor.

5.Daha Sağlıklı Gözler

saglikli-gozler

Gerçekçi olamak gerekirse tüm lens çeşitleri arasında en sağlıklı olanları günlük değişimli kullan/at lenslerdir. Her seferinin tek porsiyonluk olduğu bu lensler gözlerin enfeksiyon kapmasını daha güç hale getirir. Çünkü paketinden çıktığı gibi önce göze daha sonraysa çöp kutusuna giderler. Dolayısıyla enfeksiyon kapacak ortamlarda yer almazlar ve her gün aynı tehditlerle gözlerinizi baş başa bırakmazlar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM