Hamileyken Kontakt Lens Kullanmak

Hamileyken Kontakt Lens KullanmakYıllarca kontakt lensleriniz sizin en yakın dostunuz olmayı başardı. Peki, hamilelik sürecinizde de kontakt lensleriniz en iyi dostunuz olmayı başarabilir mi veya hamilelik dönemi içerisinde kontakt lens kullanırken sizi nelerin beklediğini merak ediyor musunuz? Hamilelik süreci içerisinde vücudunuzda şimdiye kadar hiç deneyimlemediğiniz değişiklikler meydana gelmeye başlayacak. Bunlardan ilki ve kadınların korkulu rüyası elbette şişlikler.Hamilelik sürecinde ayaklarınız ve ellerinizle başlayan şişlikler göz bebeklerinize kadar devam edecektir. Evet, yanlış okumadınız. Hamilelik sürecinizde vücudunuzda meydana gelecek fiziki değişimler ve kabarmalar göz bebeklerinizi de etkileyecektir. Elbette bu değişiklik gözlerinizin yuvasından fırlamasına neden olmayacak fakat kontakt lens kullanırken size bazı ufak sorunlar çıkartabilir.

Tüm vücudunuzla birlikte gözlerinizde de meydana gelecek olan kabarmalar normalde tek seferde göz bebeğinizin yerini bulan kontakt lenslerin bir anda yolunu kaybetmesine neden olacak. Bu süreç içerisinde lensleriniz muhtemelen olması gerektiği gibi göz bebeğinize tam olarak uymayacak ve bu durum muhtemel görüş sorunlarının ortaya çıkmasına neden olacaktır.

hamilelikte-lens-kullanmak

İlk hamilelik haberinizi eğer bir doktordan aldıysanız yada kontrollerinize düzenli olarak gidiyorsanız hamilelik döneminde su tüketmenin ne kadar önemli olduğunu çoktan öğrendiniz demektir. Bu dönemdeki vücudunuzun kuraklığından gözleriniz de nasibini alacak ve zaman zaman derin kuruluk sorunları meydana gelecek. Kuru gözler demek düşük lens konforu ve görüş kalitesi demek.

Bu bahsettiğimiz sorunların tamamını elbette yaşayacaksınız diye bir kaide yok. Fakat bu sorunlardan herhangi birinden muzdarip olduğunuz anda yapabileceğiniz en iyi şey kontakt lenslerinizi bebeğinizi kucağınıza alıncaya dek uygun bir ortamda saklamak olacaktır. Yani çocuğunuza kavuşana dek bir süre en iyi dostunuz olan lenslerinizle vedalaşıp gözlüklerinizle tekrardan iyi geçinmeniz gerekiyor.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM