HD (High Definiton) Lensler Nedir?

HD (High Definiton) Lensler Nedir?Son yıllarda artık markaların çıkartmış oldukları normal kontakt lenslerin yanı sıra bir de reklamlarda ve kataloglarda HD yani High Definition (Yüksek Çözünürlüklü) lensleri çok sık duyar olduk. Peki, bu lenslerin diğer lenslere oranla avantajı ne oluyor ve HD lensler bize standart lenslerin bahşedemediği hangi özellikleri bahşediyor, gelin hep birlikte bakalım.HD Lenslerin standart lenslere oranla fiyatlarının bir nebze daha pahalı olduğunu ve bu lenslerin genellikle yalnızca kaliteli lens markaları tarafından sunulduğunu hiç kuşkusuz siz de görmüşsünüzdür. Bunun nedeni HD lenslerin sahip olduğu teknik özelliklerdir. Tıpkı bir TV ekranı gibi her şeyi kusursuz göstermek için tasarlanmış olan bu kontakt lenslerin tümü oksijen geçirgenliği açısından daha yüksek değerlere sahiptir.

kontakt-lens-avantajlari

Bir lensin daha çok oksijen geçirmesi demek göz kuruluğu sorununun olabildiğince geciktirilmesi ve dolayısıyla yüksek konfor demek. Yani, yüksek oksijen geçirgenliği özelliğine sahip bir kontakt lens kullanırken gözleriniz çok daha geç kuruyacak ve gözünüzün için içine saplanan o derin rahatsızlık sizi tüm gün boyunca ziyaret etmeyecek demektir. HD lenslerin konfor açısından biz kullanıcılara sunduğu özellik bu ancak görüş için ise bambaşka prensipleri kullanıyorlar.

HD Lensler, ışık ve parlamayı kullanıcıya çok daha az yansıtmak için tasarlanmıştır. Işık dengesi açısından çok daha iyi dengelenmiş bu lensler bize hem ışığın yoğun olduğu hem de ışığın yetersiz olduğu ortamlarda en az parlama ile en yüksek görüntü detayını sunuyor. Böylece görüşümüz diğer standart teknikli lenslere göre daha keskin oluyor ve ögeleri daha net görebilme fırsatına sahip oluyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM