Hipermetrop İçin Hangi Lens Markaları Kalitelidir?

Hipermetrop İçin Hangi Lens Markaları Kalitelidir?Göz sağlığı söz konusu olduğunda insanlar her zaman kullandıkları cihaz ve araçlara çok fazla dikkat etmektedirler. Çünkü hayatımızın vazgeçilmez duyularından olan görme duyusunu sağlayan, etrafımız ile görsel iletişimimiz için olmazsa olmazımız olan gözler bu önemli görevleri yanında çok hassas ve narin bir organdır. Göz kusurları dikkate alındığında ise hipermetropi, miyopi ve astigmatizm genel olarak yaygın olan göz kusurlarıdır. Bunların içerisinde hipermetropi gözün olması gerekenden daha kısa veya kornea tabakasının daha düz olması durumunda yakını net görmek zorlaşması ve buna verilen isimdir. Hipermetrop kişilerin gözleri gereğinden fazla yorulursa uzak da net görünmemeye başlar. Bu kusur genelde yaşlı insanlarda oluşmakla birlikte her yaştan insanda görülebilir.Hipermetropi En iyi lens Markaları

Hipermetropi günümüz optik teknolojisi kapsamında kontakt lens ile düzeltilebilir ve yaşama bu şekilde devam edilebilir. Bu açıdan kontakt lens kullanıcıları kontakt lens markaları konusunda araştırma yaparak en kaliteli lensleri neler olduğunu öğrenmeye çalışırlar. Hipermetrop lens markaları incelendiğinde genelde herkes tarafından bilinen kaliteli markalarla karşılaşılır. Markalara bakılacak olursa şu şekilde sıralama yapılabilir; Acuvue OASYS, Bausch + Lomb Ultra ve Air Optix Plus HydraGlyde hipermetrop kontakt lens markaları arasında öne çıkan kaliteli markalardır. Dünya genelinde kullanan kişiler bu marka ve türlerden gayet memnun kalmışlardır. Bu markalar uzun süre kullanım sonrasında dahi gözde kuruluk ve yanma gibi hissiyatlar oluşturmazlar.

hipermetrop-marka

Hipermetrop lens markaları dahilinde kalite bakımından seçenek isteyen kullanıcılar için aynı veya farklı markalar dahilinde çeşitli modeller de bulunmaktadır. %48 su oranı içeren Biofinity, kuru gözler için Optone Actimist, gözleri hassas olup sürekli batma hissiyatı yaşayan lens kullanıcıları için DAILIES Total 1, keskin ve berrak görüntüler için Pure Vision 2 HD, tek gün kullanımlık yüksek performanslı lens kullanmak isteyen kişiler için Proclear 1 Day ve her göz kırpmada canlandırıcı etki için DAILIES Aqua Comfort hipermetrop lensleri kullanılabilir. Bu hipermetrop lens markaları en çok bilinen markalar dahilinde olup kalite ve kullanım konforu açısından tüm kullanıcılar için genel bir memnuniyet sağlamaktadır. Böylece kullanıcılar güvenle bu kaliteli lensleri kullanabilirler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM