İlk Defa Kontakt Lens Takmak

İlk Defa Kontakt Lens TakmakEğer bu yazıyı hayatınızda daha önce hiç kontakt lens takmadıysanız okumaya devam edebilirsiniz. Ancak eğer zaten hali hazırda bir kontakt lens kullanıcısıysanız, bu yazı muhtemelen size bildiğinizin dışında bir şey katmayacaktır. Kontakt lensleri ilk defa kullanıyor olmak gerçekten harika bir duygudur ve bu anı mutlaka hayatınızın sonuna kadar hatırlayacaksınızdır. Çünkü görüşünüzle ilgili ilk defa bu kadar genişlemesine bir değişiklik yapılacaktır. O halde hadi başlayalım;İlk önce kontakt lens takma işlemini bilmeniz gerekiyor. Bu işlem için daha öncen hazırladığımız Kontakt Lens Nasıl Takılır? içeriğini mutlaka komple baştan sona inceleyin. Bu sayfada yer alan videoyu izleyerek lensin gözünüze nasıl kolayca yerleştiğini göreceksiniz. İlk defa lensinizi takacağınızda kesinlikle aceleniz olmamalı. Hatta işi biraz abartmak gerekirse çoğu kişi ilk defa lenslerini takarken 15-20 dakika gibi bir süreyi ayna karşısında geçirebilir.

Lens takacağınız alan mutlaka kuru bir alan olsun ve olabildiğince lavabodan uzakta durmaya çalışın. İlk defa lens takma girişiminde lensinizi elden düşürmeniz kuvvetle muhtemeldir. Bu gibi bir durumu yaşadığınızda lavodan uzakta olun ki lensi düşürdüğünüz yerden alıp hemen tekrar solüsyonladıktan sonra takma işlemine kaldığınız yerden devam edebilesiniz.

ilk-defa-lens-kullanmak

En tuhaf an bir lensi gözünüze taktığınız an olacaktır. Çünkü bu anda bir gözünüz olması gerektiği gibi görürken diğeri bulanık görecektir. Bunun sonucunda lensin gözünüze tam olarak yerleşmediğini düşünebilirsiniz. Bu nedenle acele etmeyin ve iki lensinizi de taktıktan sonra görüşünüzü test etmeyi deneyin.

Her iki lensinizi de gözünüze taktıysanız şimdi sizi ilk kullanıma mahsus bir göz yorgunluğu bekliyor olacak. Bu yorgunluğu herkes yaşamıyor olsa da büyük bir kullanıcı kitlesi hayatında ilk defa lens kullandığında göz kapaklarının ağırlaşmaya başladığını hisseder. Merak etmeyin, şimdi bu muhteşem görüşünüzle tek yapmanız gereken bir günü atlatmak ve akşam olduğunda sağ salim lenslerinizi çıkartmak. Emin olun ki, bir gün geri dönüp baktığınızda bu anları gülümsenecek birer anı olarak hatırlayacaksınız 🙂

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM