İlk Defa Lens Kullananlara Tavsiyeler

İlk Defa Lens Kullananlara TavsiyelerYaptığınız onlarca araştırmanın sonrasında kontakt lens kullanmak istediğinizden emin oldunuz ve kararınızı verdiniz. Şimdi ne yapmanız ve neleri bilmeniz gerekiyor bilmiyorsanız bu yazımız sayesinde kontakt lens kullanmanın ilk adımını atabilirsiniz;  1. Doktora Gitmeniz Şart

Kontakt lens almaya karar verdiyseniz yapacağınız ilk iş bir göz doktoruna gitmek. Bu arada şunu da belirtelim, devlet hastanelerindeki doktorların elinde gerekli cihazlar olmadığı için kontakt lens muayenesi yapamazlar.

Lens muayenesi olmak için özel bir göz hastanesine gitmeniz gerekiyor. Her hastanede bu servis verilmediği için muayene randevusu almadan önce mutlaka lens muayenesinin yapılıp yapılmadığından emin olun.

Lens muayenesi kullanıcılarının numaralı veya numarasız lens kullanacak olması fark etmez. Doktor muayenesi sonrasında kontakt lens kullanıp kullanamayacağınıza karar verilir ve lens almanız için gerekli değerler çıkartılır.

Şayet imkanınız varsa yüksek kaliteli bir göz hastanesine gitmenizi tavsiye ederiz. Bazı göz hastanelerinde yapılan ölçümler detaylı olmadığı için yanlış olabiliyor.

  1. Oldukça Farklı Lens Türleri Var

Muayenenizi tamamladınız diye gidip hemen ilk optikçiden lens almanıza gerek yok. Reçetenizi elinize alın ve fırsatınız varsa ilk aşamada alışverişlerinizi online olarak çözümlendirmeye çalışın.

Daha önceki birçok yazımızda da belirttiğimiz üzere internetten kaliteli siteler ve servisler aracılığıyla alışverişlerinizi tamamlarsanız çok daha uygun fiyatlara kontakt lenslerinizi satın alabilirsiniz.

İnternetin size sunduğu en büyük avantajsa farklı lens türlerini tanımaktır. Sitemizde de konularını bulabileceğiniz üzere günlük, aylık, üç aylık, altı aylık ve yıllık kullanımlı lensler vardır.

  1. Renkli Lens Alacaksanız Tercihinizi İyi Yapın

Eğer renkli kontakt lens alacaksanız tercih konusu üzerine fazladan eğilmenizde fayda var. Lens renkleri ve lens rengi tercihiyle ilgili birçok özel yazıyı yine bloğumuz içerisinde bulabilirsiniz.

Renkli lens tercihi yaparken; göz renginiz, ten renginiz ve hatta saç renginiz gibi kriterleri göz önüne koyarak lenslerinizi satın almanızı öneririz.

  1. Kontakt Lensleri Doğru Kullanmak ve Hatalardan Kaçınmak

Kontakt lensler doğru ve talimatlarına uygun şekilde kullanılırsa gözlük ve diğer tüm düzelticilere göre fazlasıyla avantajlı bir üründür. Tabii, riski belirlemek tamamen sizin elinizde.

Kontakt lens kullanırken Google ile kısa sürede akraba olabilirsiniz. Çünkü bilmeyeceğiniz çok fazla şey olacak ve merak ettiğiniz çok fazla soru karşınıza çıkacak.

Tüm bu soruların cevapları için de web sitemizi yer imlerinize ekleyebilirsiniz. Önerimiz, web sitemizde yayınlanan ilk yazıdan son yazıya doğru ilginizi çeken ve sizde merak uyandıran tüm içerikleri okumanız yönünde olacaktır.

Böylece bilgi eksikliğinizi kapatacak ve lens kullanırken hangi hareketlerin hatalı olduğunu hangi hareketlerin nasıl yapılması gerektiğini öğrenebileceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM