İnsanların Renkli Lens Kullanmasının 5 Nedeni

İnsanların Renkli Lens Kullanmasının 5 NedeniTüm dünyada milyonlarca renkli lens kullanıcısının olduğunu biliyor muydunuz? Nasıl ki insanlar kendilerini daha iyi hissetmek ve güzel görünmek için aksesuarlar satın alıp kullanıyorsa aynı şekilde kontakt lensler de bu aksesuarların ayrılmaz bir parçası. Renkli kontakt lens kullanmak istiyor var renkli lens kullanmak için neden bulamıyorsanız veya renkli lens kullananları daha yakından anlamak istiyorsanız işte size insanların renkli lens kullanmasının 5 en önemli nedeni;renkli-lens

1- Harika Görünüyor

Kontak lens kullanmayı tercih eden ve kontakt lens kullanmayı seven insanların en önemli gerekçesi kontakt lenslerin harika görünüyor olmasıdır. Normal şartlarda gözlerinizin rengini değiştirmek için hurafelerden faydalanmanız veya ciddi operasyonlar geçirmeniz gerekir. Oysa kontakt lensler yardımıyla doğru seçimi yaptığınız anda harika görünebilirsiniz. Üstelik bunu sadece normal insanlar değil, ünlüler de kabul ediliyor. Paris Hilton, Tyra Banks, Rihanna, Vanessa Williams, Naomi Campbell ve Lady Gaga gibi daha birçok ünlü isimin kontakt lensleriyle mutlu bir beraberliği var.

2- Keskin Görüş

Renkli kontakt lenslerin de numaralıları yani görüş bozukluğunu düzeltmeye yardımcı olanları vardır. BU kontakt lensler yardımıyla insanlar gözlüklerinin arkasından buğulu gözlerle bakmak yerine kendi gözleriyle her tarafı cam gibi görebiliyor. Gözlükler kolayca burnunuzun üzerinden kayarak sizi rahatsız edebilir veya kış aylarında buğu yapabilir. Oysa kontakt lenslerde bu dertlerin tümünden uzaksınızdır.  Aynı zamanda kontakt lenslerin spor vb. aktivitelerde de gözlüğe oranla fersahlarca ilerde olduğunu unutmamak gerekiyor.

3- Rahatlık ve Konfor

Kontakt lensler çok yumuşaktır ve gözlerinize taktığınız anda çoğu zaman kontakt lenslerin gözünüzdeki varlığını hissetmessiniz. Gözlükleriniz ise gerçekten vardır ve sürekli en önemli yeriniz olan yüzünüzün büyük bir bölümünü kaplarlar. Ayrıca gözlükler, rahat değildir ve çerçeveleri ne kadar rahat olsa da belli bir süre geçtikten sonra sizi sıkmaya başlar. Yazın sıcak aylarda gözünüzden kayma yapar ve yüzünüzde iz bırakabilirler. Kontakt lenslerse size konforu sunarlar.

4- Bakım

Kontakt lens kullanmak isteyenlerin tedirgin olduğu en önemli mevzulardan biri de bakım konusudur. Evet, ilk bakışta kontakt lenslerin bakımlarını yapmak son derece zor gibi görünüyor olabilir oysa gözlüklerle karşılaştırdığımızda lenslerin bakımı çok kolaydır. Sadece lenslerinizi takmadan önce temizlemeniz ve çıkarttığınızda temizlemeniz yeterlidir. Oysa gözlükleriniz parmak izi nedeniyle gün içerisinde defalarca kez silinmek zorunda kalabilir ve kolayca çizilme riski vardır.

5- Renk

Renkli lenslerin en büyük avantajlarından biri gözlerinizi eğlenceli hale getirmektir. Belki de sürekli mavi gözlü olmak istediniz fakat kalıtsal özellikler nedeniyle mavi gözlü olarak doğmadınız. Bunu değiştirmek kontakt lenslerle tamamen sizin elinizde. Üstelik yalnızca bir defa da değil! Mavi, kahve rengi, gri, yeşil, altın rengi ve belkide absürt olan pembe ya da kırmızı gibi renklerin tümü arasından seçimi yapmak artık tamamen size kalmış.

Bunların haricinde sizin de kontakt lenslerinizi sevmenizin nedenleri mi var? Tamam o halde yorum köşesinden siz de renkli lensleri neden sevip, kullandığınızı ileterek listemizi genişletmemize yardımcı olabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM