İnternetten ‘Lens’ Almak Güvenli Midir?

İnternetten ‘Lens’ Almak Güvenli Midir?Hemen hemen hayatımızın her noktasında önemli bir konuma gelen internet alışverişi elbette ki sağlık alanında da geri durmuş değil. Sizler de lens kullanan biriyseniz ya da kullanmayı düşünenlerdenseniz mutlaka internetten bilgi almak amacıyla araştırmada bulunmuşsunuzdur. Peki internet alışverişi ne kadar güvenli?lens-guvenli-alisveris

Artan teknoloji olanaklarına paralel dolandırıcılık faaliyetleri de farklılık göstermeye başladı. İnternetin faydaları kadar zararlarını da göz ardı etmemek gerekir. Özellikle de sağlığınızla ilgili bir konuysa bunu iki kere daha düşünürseniz daha iyi olur. Sonuçta sağlık şakaya gelen bir konu değildi.

İnternet üzerinden alışveriş yaparak elbette ki size çok ucuza gelebilir ancak unutulmamalıdır ki aldığımızın ürünün sahte, bozuk, son kullanma tarihi geçmiş, kırık, kaçak çıkma ihtimali de bir o kadar yüksektir. Özellikle de göz sağlığı konusunda alışveriş yapıyorsanız daha iyi düşünmenizde fayda var.

lens-satin-almak

Lensi internetten almak elbette ki dışarda satılan fiyatından daha ucuza gelebilir ancak unutulmamalıdır ki riskleri de bir o kadar fazladır. Düşünün dışardan alacağınız lensin fiyatı 100 TL ancak siz internet üzerinden 30 TL’ye buldunuz ve istediğiniz renk ve istediğiniz zamanda da size ulaştıracaklarını vaat ediyorlar. Tabi bunlar size cazip gelebilir ancak şöyle düşünün; aldığınız ürün ya kargoda zarar görerek gelirse ya ürün istediğiniz renkte değilse ya ürün gerçekten de lens değilse ve en önemlisi aldığınız ürünün gözlere inanılmaz zararı varsa? Bu durumda ne yapacaksınız?

lens-internetten-alin

Bizlerin sizlere bu konuda tavsiyesi her zaman şu olacaktır; sağlık konusunda her zaman 2 kere düşünün. Sonuçta ihmale gelecek bir durum değildir. Zarar gören gözler düzelmez, zarar gören beden büyük hasar alır. ‘Güvenilir alışveriş yapıyorum’ diye bilirsiniz ama unutulmamalıdır ki insan bir konuda kolayca hata yapabilir ancak her daim de acısını yaşar.

online-alisveris-lens

Bugün neredeyse binlerce lens satışı yapan internet sitesi bulabilirsiniz ama hangisine ne kadar güvenebilirsiniz? Doktor tavsiyesi olmadan bilmediğiniz ürünlerden her zaman uzak durun. Aldığınız lens yüzde yüz orijinal olabilir ancak bazen lens kullanımı bilinçsiz olduğunda gözlerde kalıcı bozukluklar ve daha kötüsü görme yetesinde bile zararlar meydana getirebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM