İnternetten Lens Almak, İnternetten Lens Nasıl Alınır?

İnternetten Lens Almak, İnternetten Lens Nasıl Alınır?İnternetten lens almak çoğu kişi için daha uygun bir seçenektir. Tek yapmanız gereken fareniz ile birkaç tıklama yapmak yada telefonunuz ile tabletinizin dokunmatik ekranını kullanmaktan ibarettir. Fakat internet üzerinden kontakt lens almadan önce bilmeniz gereken bazı önemli detaylar vardır.  Optikçilere oranla online alışveriş ile kontakt lens satın almak hem size zaman kazandıran hem de daha hesaplı alışveriş yapmanıza yardımcı olan bir yöntemdir. Fakat hiç deneyiminiz olmadan internetten kontakt lens alırsanız belki biraz başınız ağrıyabilir.Herkesin rahatlıkla internet üzerinden kontakt lens alışverişini yapabilmesi amacıyla oldukça geniş bir yapıya sahip olan bu internetten lens alma rehberini oluşturduk. Bu rehber sayesinde internet üzerinden çok daha güvenli şekilde lens alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. İnternet alışverişi konusunda kafanızdaki soru işaretlerini gidermek için ise dilerseniz bu yazımızı okumadan önce Kontakt Lenslerinizi Nereden Satın Almalısınız isimli makelemizi okuyun.

İnternet ile lens alışverişine başlamadan önce ilk olarak bilmeniz gereken şey şudur; internet üzerinde sayısız kontakt lens satış sitesi mevcuttur. Ancak bunların hiçbirinin eşit seviyeye ve kaliteye sahip olduğunu sanmayın. Hepsinin kaliteli sloganları logoları olsa da kimi sizi gerçekten mutlu ederken kimi internet alışverişine küsmenize yardımcı olabiliyor.

İnternet ile kontakt lens satın almak çok kolayıdr fakat öncelikle gerçekten tam olarak doğru kriterleri tutturmanız görünüyor. Örneğin bazı siteler gerçekten harika kaliteli bir tasarıma ve imaja sahip olmasına karşın araksında beklediğimiz kaliteyi bulamıyoruz. Bu da kontakt lens satın alışı konusunda çok daha dikkatli olmamız gerektiği anlamına geliyor. Özellikle küçük lens satış sitelerinin fiyatlarının büyük sitelere göre daha uygun olduğunu unutmayın. Bu internet siteleri stoklarının son kullanma tarihi geçmeden kişilerin eline geçmesine ister. Bu yüzden küçük sağlayıcılar riskli olsa da bazen çok daha uygun hizmet seçenekleri sunabilmektedir.

Kontakt Lens Satış Sitelerini Kullanmak

Kontakt lens sitelerini kullanırken ilk olarak önceliğiniz kalite olsa da fiyat bizler için oldukça önemli bir kriterdir. Lenslerinizi birçok farklı kontakt lens sitesinde bulun ve fiyatlarını karşılaştırın. Aceleci davranmayın. Bu işlemi yavaş yavaş gerçekleştirmeniz lens maliyetinizi yarı yarıya etkileyebilecek en önemli maddedir.

Şayet kullandığınız lens markası sabit olacak ise daha uygun ve hesaplı şekilde lensinizi satın almak istiyorsanız marka şeklinde Google’dan arama yapıp tüm lens satış sitelerinden fiyatlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sorunsuz Online Kontakt Lens Alışverişi için Bilmeniz Gerekenler

  • Lens satın alacağınız internet sitesinin bir sabit telefon numarasının bulunup nulunmadığını kontrol edin. Sorun çıkması durumunda direkt karşınızda bir muhattap bulmanız önemlidir. Aynı zamanda sabit numaraya sahip olmaları bu web sitesinin bir firmanın web sitesi olduğunu da gösterir.
  • Geri iade sözleşmesinin olup olmadığına dikkat edin. Çoğu kullanıcı bu sözleşmeyi zaten okumuyor, yine de bu sözleşmenin olduğundan habersiz şekilde satın alma işlemi gerçekleştirirseniz madur olan tarafın siz olabileceğini aklınızdan çıkartmayın.
  • Siteyi kredi kartı bilgilerinizi vermek için ne kadar güvenilir bulduğunuzu sorgulayın. Şayet site size şüpheli görünüyorsa mutlaka sanal kredi kartı kullanarak ödeme işleminizi gerçekleştirin. Ayrıca bankanızın size sunmuş olduğu diğer tüm güvenlik servislerini de kullanmaya çalışın.
  • Lens alacağınız sitenin bir hakkında sayfası olup olmadığını gözden geçirmeyi ihmal etmeyin. Hakkında sayfası size hem site hem de sitenin bağlı olduğu firma hakkında detaylı bilgi verecektir. Hakkında sayfası bulunmayan bir internet sitesinden veya hakkında sayfasını yeterince faydalı bulmadığınız bir internet sitesinden alışveriş yapmayın.
  • Kullandığınız web sitesinin ödeme sayfalarının SSL sertifikasına sahip olduğuna emin olun. Bu sayfalar sizin kredi kartı bilgilerinizin şifrelenerek sisteme ulaşmasına yardımcı olur. SSL sertifikasına sahip olan sayfalar http:// değil https:// şeklinde başlar.

İnternetten Lens Alırken Karşılaştırma Nasıl Yapılmalıdır?

  1. Satın alma işleminizi tamamlamadan hemen önce KDV fiyatının siparişe eklenmiş fiyatı olup olmadığını öğrenin. Bazı siteler daha ucuz ürün satıyoruz görüntüsü vermek amacıyla KDV’si eklenmemiş şekilde ürün girişi yapabiliyor.
  2. Kargo fiyatının ne olabileceği hakkında bir fikre sahip olun. Aynı zamanda ücretsiz kargo seçeneği hakkında web sitesinin gerekli sayfalarına mutlaka göz atın.
  3. Satın alma sayfasına ulaştığınızda tüm eklenen fiyatları anladıktan sonra ödeme işlemini tamamlayın veya diğer kontakt lens satış siteleri ile karşılaştırma yaparak lenslerinizi satın alın.

Yerel Satıcılardan Fiyat Alın

Çoğu zaman biz tüketiciler hemen her şeyin en ucuzuna internetten sahip olabileceğimizi düşünürüz. Bunun için elbette hepimizin farklı nedenleri var ancak bazen bazı ürünleri şans eseri de olsa yerel satıcılarda daha uygun fyatlar ile bulabiliyorsunuz. Özellikle de bir mağaza kendine sürekli olarak lens stoğu oluşturuyorsa bu durumda kontakt lenslerinizi çok daha uygun fiyatlara alabilmeniz mümkün. Bu madde bir çok kişi tarafından muhtemelen ciddiye alınmayacaktır, bu maddeyi ciddiye alanlar ise çoğu zaman en karlı çıkacak olan okurlarımız olacaktır.

Renkli ve Numarasız Lensler Nereden Alınır?

Kozmetik amaçlı olarak birçok kişi gözlerinin rengini değiştirmek için kontakt lens kullanıyor. Renkli lenslerin de aslında numaralı lenslere oranla satın alınma açısından hiçbir farkı yoktur. Yine bu lensleri de internet üzerinden satın alabileceğiniz gibi yakınınızda bulunan yerel optikçiler aracılığı ile de satın alabilirsiniz. Numarasız renkli lensler için optikçileri ziyaret etmeniz halinde çoğunlukla daha hızlı şekilde satın alma işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz. Birçok optikçi numarasız kontakt lensleri düzeli olarak stoklarında bulundurmaktadır.

Rehber umarız ki sizin için gerçekten faydalı olmuştur. Deneyimlerinizi ve sorularınızı hemen sayfanın altında yer alan yorum kutusundan bize bildirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM