Kahve Lens Konforunuzu Etkileyebilir!

Kahve Lens Konforunuzu Etkileyebilir!Kahve hepimiz için adeta birer kutsal yardımcı. Sabah işe başlamadan önce kalkmamıza yardımcı olması, gözlerimizi açmak için bize kuvvet vermesi gerçekten harika faydaları fakat tüm günü kahveyle geçiriyorsanız bu durumdan hem göz sağlığınız hem de kontakt lens konforunuz etkilenebilir.ABD’de birkaç yıl öncesinde yapılan bir araştırma sonucunda kahvenin içerisinde göz sağlığını etkileyebilen bir glakom maddesine rastlandı. Glakom ise çoğunlukla göze baskı yapma özelliğiyle bilinen ve göz sağlığını olumsuz yönde etkileyen hatta bazen ileri derecede göz rahatsızlıklarına bile neden olabilecek bir madde.

Tabii bu madde bizim tükettiğimiz kahvelerin içerisinde sizin de sandığınızın aksine gani gani bulunmuyor. Yalnızca küçük miktarlarda yer alıyor fakat gün boyu kahve içmeniz durumunda bu maddenin vücudunuza giren dozu da artmış hale geliyor. Sonuç olarak bu durumundan göz sağlığınız ve yanı sıra lens kullanım sağlığınız da etkileniyor.

kahve-içmek

Peki, ne yapmamız veya ne kadar tüketimde bulunmamız gerekiyor? Araştırmanın sonuçlarına göre belirtilen rakamlara göre bir gün içerisinde tükettiğiniz kahve miktarının 3 bardağı geçmemesi gerekiyor. Eğer koyu birer kahve tiryakisiyseniz belki bu haber sizin için hiçte iyi olmamış olabilir, yine de 3 bardaktan daha fazla kahve tüketiminin yalnızca gözünüze zararlı olmadığını da bilmelisiniz.

Diş ve ağız sağlığı başta olmak üzere vücudunuzun su dengesine kadar birçok yerde kahvenin önemli etkileri bulunuyor. Bu nedenle her zaman için az kahve tüketmek size kahvenin maksimum performansını sunacağı gibi olumsuz etkilerinden de uzakta tutacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM