Kontak Lens Kullanmanın Yaz Avantajları

Kontak Lens Kullanmanın Yaz AvantajlarıBu yaz gözlüklerinizi bir kenara bırakıp kontakt lens satın almayı mı düşünüyorsunuz? O halde bu fikri neden sizin için daha çekici bir hale getirmeyelim ki! Yazın kontakt lens kullanmaya başlamanın birçok farklı avantajı vardır. Bu avantajları elde etmek ve yazın kavurucu sıcaklarında burnunuzdan kaymaktan bir türlü vazgeçmeyen gözlüklerinizi evde bırakmanız için işte size dolu dolu tam 5 neden;Çifte UV Koruma

Artık birçok kontakt lens markasının yaz aylarında daha tehlikeli hale gelen UV ışınlarındangözlerinizi  iki kat daha fazla korumanıza yardımcı olan kontakt lensleri olduğunu biliyor muydunuz? Bu tür kontakt lensleri tercih ederek yaz aylarında göz sağlığınızı en iyi şekilde koruyup gözünüzün içine girmek için çırpınan UV ışınlarına güle güle diyebilirsiniz.

Plajlar ve Havuzda Çok Daha İyi Görüneceksiniz

Yaz demek birçoğumuz için deniz güneş kum üçlüsü demektir. İtiraf edin bu sıcak havalarda gözlüklerinizle havuzda veya plajda yer almak hiçte çekici bir seçenek değil. Hele bir de aktif bir kişilikseniz katılacağını su aktivitelerinde çekeceğiniz sıkıntıların neler olacağından bahsetmek bile istemiyoruz. Oysa kontakt lenslerinizle görüntünüz değişmeden havuzda veya plajda yer alabilir, dilerseniz yanınızda kolayca taşıyabileceğiniz dalış gözlükleri yardımıyla yüzebilirsiniz. Siz de takdir edersiniz ki yazın sürekli kırılmasından korkarak yanınızda taşıyacağınız gündelik gözlüğünüzün yerine kırılmayacak ve kolaylıkla katlanarak cebinize girecek bir gözlüğü tercih etmek çok daha iyi bir alternatiftir.

Gözlüğü Çıkart ve Tekrar Tak Oyununa Son!

Gözlük kullanıcılarının artan sıcaklıklarla birlikte yaz aylarında karşılaştığı en büyük sorunların başında hiç kuşkusuz kayan gözlükler geliyor. Siz gözlüğünüzü yukarı çektikçe sıcaklık ve terlemeye bağlı olarak gözlüğünüz tekrardan aşağıya iniyor. Sonuç olarak gözlükleriniz ile durmadan bir çıkar ve tak oyunu oynamak zorunda kalıyorsunuz. Oysa kontakt lensleri kullandığınızda bu oyunu bozup, oyunun kazanan tarafını belirleyebilirsiniz.

Buğulu Bakışlarınızı Ortadan Kaldırın

Buğu sorunu bir gözlük kullanıcısının yalnızca kış aylarında karşılaştığı bir sorun değildir. Yazın da farklı iklim koşullarına sahip mekanlar arasında geçiş yaptığınızda buğu sorunuyla karşılaşabilirsiniz. Örneğin klimalı bir ortama girdiğinizde veya klimalı bir ortamdan dışarıya çıktığınızda gözlükleriniz derhal buğu yapmaya başlayacak ve görüşünüzü kapatacaktır. Ne gerek var ki? Takın kontakt lenslerinizi ve buğuyu hayatınızdan sonsuza dek çıkarın.

Çok Daha Fazla Güneş Gözlüğü Modeli

Lens kullanırken kullanacağınız güneş gözlüğünün numaralı olmasına ihtiyacınız yoktur. Bu da size hem daha uygun fiyata hem de istediğiniz renkte gözlük sahibi olma şansı sunar. Üstelik kontakt lens kullandığınızda yanınızda sadece güneş gözlüğü taşımanız yeterli olacaktır. Yani fazladan bir gözlük daha taşımaya kontakt lens kullanarak bir son getirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM