Kontakt Lens Fiyatları Nedir?

Kontakt Lens Fiyatları Nedir?Bıçak altına yatmadan ve hiçbir riskle burun buruna gelmeden doğal, keskin bir görüşe sahip olmak istiyorsanız yapacağınız araştırmalar sonucunda karşınıza ilk olarak kontakt lensler gelecektir. Tabii etrafınızda kontakt lensler hakkında gerçekten bilgili kullanıcılar yoksa o halde uydurma senaryolarla başlayan ve körlükle sonuçlanan onlarca senaryo dinleyeceksinizdir. Bu senaryolardan bir kısmı da hiç kuşkusuz kontakt lens fiyatlarına atıf şeklinde olacaktır.Birçok kullanıcı kontakt lensleri denememiş olmasına karşın sağdan soldan duyduğu bilgiler nedeniyle ve lens kullanıcılarının gözlük kullanıcılarına oranla azınlıkta kalması sebebiyle lenslerin pahalı olduğunu düşünür. Evet, belki kontakt lensler gözlüğe oranla bir tık daha maliyetli olabilir ancak lenslerin gözlüğe oranla avantajları kesinlikle bu bir tıktan çok daha fazlası olacaktır.

Kontakt Lensler için Ne Kadar Ödeyeceğim?

kontakt-lens-masrafi

En merak edilen bu sorunun cevabı tek değildir. Bazılarının kontakt lens için ödeyeceği tahmin ettiği rakamlardan çok daha aşağıda olacaktır. Lens masrafınızı hesaplamanız için;

  • Nasıl bir lense ihtiyacınız var? Sadece astigmat sorunu mu yaşıyorsunuz veya gözünüzde hiçbir sorun yok ve yalnızca renkli lens mi kullanmak istiyorsunuz gibi tür sorularının belirlenmesi gerekir. Renkli lens kullanıcısı yalnızca yıllık 50 TL ödeyecekken göz sorunu olan kullanıcılar bu rakamı 3 ay için de ödemek durumunda kalabilirler.
  • Kontakt lenslerinizi ne sıklıkla takacaksınız? Her gün lens takan biriyle haftanın 5 günü lens takan birinin kontakt lens masrafı arasında yarı yarıya bir farkın olacağını iddia edebiliriz. Üstelik haftanın 5 günü lens takmak ve 2 boş günü gözlükle geçirmek göz sağlığınız için de bir artıdır.
  • Özel çeşit bir lens kullanmanız gerekiyor mu, yoksa standart olarak satışta olan lensler işinizi görecek mi?
  • Günlük, aylık veya yıllık lens çeşitlerinden hangisini kullanacaksınız?
  • Hangi lens markası ve solüsyonunu tercih edeceksiniz?
  • Doğrudan mağazadan mı alışveriş yapacaksınız indirim fırsatlarını mı kollayacaksınız?

Gördüğünüz gibi bir kullanıcının lens maliyetine etki eden birçok faktör var. Bu faktörlere alınan yanıtlar doğrultusunda da her kullanıcı için ayrı bir lens masrafından bahsedebilmemiz mümkün. Bazı kullanıcılar yalnızca yıllık 50 TL lens masrafıyla karşılaşacakken bazısı 250 TL ile karşılaşacak. Bunların tümü kullanıcıya ve bu saydığımız faktörlerin belirlenmesine bağlı.

Kontakt Lenslerin Masrafına Girmeye Değer mi?

Elbette değer. Şayet bir kere kontakt lens kullanma fırsatı ele geçirecek olursanız henüz ilk haftanın sonunda bu soruya kendinizce de bir cevap verebilirsiniz. Hiç denemezseniz sürekli bir soru işaretiyle yaşarsınız, deneyip beğenmezseniz giden bir kutu lens parasıyla kalırsınız. Sizce harika bir görüş ve gözlüklerinizi rafa kaldırmak için bu küçük riske girmeye değmez mi?

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM