Kontakt Lens Gözlerimi Kurutuyor!

Kontakt Lens Gözlerimi Kurutuyor!Yeni lens kullanmaya başlayan kullanıcılarda en sık görülen rahatsızlık çeşitlerinden biri de göz kuruluğu sorunudur. Lenslerinizi taktığınız süreç boyunca lenslerinizin gözünüzün içine battığı hissiyatı yaşıyorsanız, gözlerinizde bir yanma hissediyorsanız, kırmızılaşma veya görüntülerde bozukluk varsa muhtemelen lenslerinizden dolayı göz kuruluğu sorunuyla karşı karşıyasınız demektir.Lenslerinizden dolayı göz kuruluğu sorunu yaşadığınızda kendi başınıza deneyebileceğiniz yöntemler sınırlıdır. Yine de lens muayene periyodunuza daha vakit olduğunu düşünüyorsanız ve kendinizce deneyebileceğiniz çözümlerin neler olduğunu merak ediyorsanız, gözlerinizdeki kuruluk sorununu gidermek için aşağıdaki tavsiyeleri deneyebilirsiniz.

Bu tavsiyeleri denemeniz sonucunda hala göz şikayetleriniz devam ediyorsa, kontakt lenslerinizi kullanmayı derhal bırakıp göz hekiminize sorununuzla ilgili danışmayı ihmal etmeyin.

göz-kuruluğu

  • Kontakt lenslerinizi kullanım sıklığınızı azaltın: Eğer lenslerinizi 24 saat boyunca kullanıyor ve hatta günlerce gözünüzden çıkartmıyorsanız göz kuruluğu sorunuyla karşılaşmanız da oldukça doğaldır. Lens kullanım sıklığınızı düşürüp göz kuruluğunuzun önüne geçmeyi deneyebilirsiniz. Örneğin gününüzün tamamını evde geçireceksiniz kontakt lensleriniz yerine gözlüklerinizi takarak gözlüklerinize de tatil verebilirsiniz.
  • Göz hareketlerinizi kontrol edin: Bilhassa yenice kontakt lens kullanmaya başladığınız zamanlarda çoğunlukla kontakt lensler nedeniyle gözlerinizi daha az açar ve kapatırsınız. Gözlerinizi açıp kapatma sıklığınızı arttırmaya çalışmak kuruluk sorununun önüne geçmenize yardımcı olacaktır.
  • Lens kullanım düzeninizi takip edin: Lenslerinizin son kullanma tarihini ve solüsyonunuzu dikkate alın. Zamanı geçmiş ürünler kullanmayın ve lenslerinizi doğru zaman aralığında değiştirip yenilemeye özen gösterin.
  • Solüsyon ile nemlendirin: Yanınızda ufak bir şişe içerisinde lens solüsyonu taşıyıp, bu solüsyonu tıpkı göz damlası gibi damlatın. Bu işlem lenslerinizin nemlenmesine yardımcı olacaktır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM