Kontakt Lens ile Araba Sürmek

Kontakt Lens ile Araba SürmekKontakt lensler ile araba sürmek, daha önceden gözlük ile araba sürmeye alışmış olan kişiler için bambaşka bir deneyim olacaktır. Bu deneyim sürecinde ve kontakt lens ile direksiyon başına her geçtiğinizde lens ile nasıl araç kullanabileceğinize dair önerilere ihtiyacınız var. Bu konuda kontakt lens ile araba sürmek konusuna detaylıca bir göz atacağız.Araç İçerisinde Dikkat Etmeniz Gerekenler

Esasen bunları belli bir süre geçtikten sonra yavaş yavaş kendiniz de fark etmeye başlayacaksınızdır. Yine de işinizi riske atmayıp, doğru kullanım yöntemlerini bilmek ve araç içerisinde nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmek size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

  1. Aracın havalandırma kanallarının pozisyonunun kesinlikle yüzünüze göre ayarlanmamış olması gereklidir. Bu gözlerinizde kuruluğa neden olacaktır.
  2. Sıcak havalarda aracınızın camını açmak elbette serinletici olabilir ancak şoför tarafında yer alan camı açmanız gözlerinizin kurumasına ve gözünüze toz kaçmasına neden olabilir. Bu da bunları yaşadığınızda bitmeyen bir yolun karşınızda duracağı anlamına geliyor.
  3. Gündüz sürüşlerinde şayet kullanabiliyorsanız, güneş gözlüğü kullanmanız faydanıza olacaktır. Zira kontakt lens ile güneş ışınları çıplak gözle ve gözlükle olduğunuzdan çok daha fazla gözünüze yansıyacaktır.
  4. Araç kullanırken kontakt lenslerinizin kuruduğunu hissediyorsanız, gözlerinizi hızlıca açıp kapatın ve hareket ettirin. Bu lenslerinizin tekrar ıslanmasına ve sizi rahatlatmasına yardımcı olacaktır. Tabii, bu sırada gözünüzü yoldan sakın ayırmayın.

Lens ile araba kullanırken bilmeniz gerekenler

Aracınızın sürüşe hazır olması belki birçok kişi için çok önemli bir detay olarak kabul edileeyebilir. Fakat lens ile araba kullanırken sürüş sırasında dikkat etmeniz gereken maddeler oldukça net ve kesinlikle gereklidir.

  1. Yolculuk sırasında lensleriniz ile ilgili bir sorun yaşarsanız derhal durun ve sorununuzu yol kenarında veya güvenli bir bölge içerisinde halledin.
  2. Gece sürüşleri kontakt lens ile inanılmaz zorlayıcıdır. Gideceğiniz mesafe 10 KM’den daha yüksek ve yeterince aydınlatması olmayan bir yer ise mutlaka gözlükleriniz ile araç kullanın.
  3. Gece sürüşlerinde kontakt lensler karşıdan gelen araçların far ışığı nedeniyle görüşünüzü kar yağışı gibi hemen hemen sıfıra indirir. İmkanınız olduğu zamanlarda mutlaka gözlük ile geceleri yolculuk edin.
  4. Gündüz yolculuklarınızda güneş çok fazlaysa ışık yansıması nedeniyle görüşünüzün sıfıra inmesini engellemek amacıyla kaliteli bir güneş gözlüğü kullanın.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM