Kontakt Lens ile Motosiklet Sürmek

Kontakt Lens ile Motosiklet SürmekMotosiklet sürmek, araba ve diğer araçların aksine zaten içerisinde çok fazla risk unsuru barındırmaktadır. Esasen motosikletlerin riskli taşıtlar olmasının nedeni de yine trafikte yer alan diğer araçlara oranla koruma sistemlerinin gelişmemiş olması ve kaza anında size kalkan olacak bir tampon bulunmamasından kaynaklanmaktadır. Birçok motosiklet sürücü gözlükleri ile kask içerisinde rahat edemediği için kontakt lense geçiş yapmak istiyor. Lakin, bu durumun sonucunda ne gibi bir kullanım konforuna sahip olacakları veya nelere dikkat etmeleri gerektiği hakkında bilgileri bulunmuyor.Bu yazımızda motosiklet kullanıcıları için lens konusuna değineceğiz. Motosiklet kullanıcıları bu yazıdan sonra kontakt lens almaya karar vermeleri halinde blogumuz içerisinde yer alan diğer yazılarımızdan faydalanarak lensler hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirler.

Kontakt Lens ile Motosiklet Sürmek

  1. Gözlüğe oranla çok daha avantajlı bir görüş düzelticidir. Böylece kaskınız size sürekli rahatsız etmeyecek, sürüş sırasında kayan gözlükler ile uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.
  2. Gözlük kask ile birlikte giyildiği taktirde bazı riskler söz konusudur. Olası bir kaza durumunda gözlük kırılabilir, camı veya çerçevesi yüzünüze zarar verebilir. Kontakt lens ise bu risklerin tamamını ortadan kaldırdığı gibi size aynı zamanda harika bir kullanım konforu da sunar.
  3. Kontakt lensler ile motosiklet kullanırken kaskın camı (vizör) kesinlikle açık olmamalıdır. Bu esasen lens kullanmayan kullanıcılar için de geçerlidir. 100 KM/H hızla giderken gözünüze gelen sinek dahi gözünüze atılmış bir taş etkisi yaratacaktır. Bir de lenslerinizle olursanız o zaman işler daha da kötü bir hal alabilir.
  4. Lensleriniz size gündüz sürüşünde güneşli havalarda sıkıntı çıkartabilir. Bu nedenle yazlık sezonlar içerisinde mutlaka güneş vizörü kullanmanız veya harici kask gözlüklerinden kullanmanız gerekebilir.
  5. Gözlerinizi motosiklet üzerindeyken rüzgardan korumanız gerekir. Rüzgar hem gözlerinizi kurutup size sürüşü zehir edebilir, hem de aynı zamanda enfeksiyon riskini meydana getirir.
  6. Geceleri motosiklet sürüşünde kontakt lens kullanmak görüşünüzün fazlasıyla düşmesine neden olacaktır. Bu nedenle iyi bir aydınlatma sistemine sahip olmanız hatta gerektiği durumlarda motosikletinize yasaların dışına çıkmayacak şekilde ek aydınlatıcılar bağlatmanız gerekebilir.

Tüm bunlara karşın ise motosiklet ile kontakt lens kullanmak aldığınız zevki, hazzı ve özgürlük duygusunu iki katına çıkartmak demektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM