Kontakt Lens Kabı Ne Zaman Değiştirilmeli?

Kontakt Lens Kabı Ne Zaman Değiştirilmeli?İlkokulda hepimize öğretildiği gibi bakteriler ve zararlı mikroorganizmalar sürekli nemli ortamlarda var olurlar ve bu ortamları severler. Lens suyu kabımızın içerisi de bu zararlı bakteriler için harika birer barınak olarak kabul ediliyor. Her ne kadar dezenfekte etmiş olursanız olun, kontakt lenslerinizi değiştirdiğiniz gibi kontak lens kabınızı da değiştirmeniz gerekiyor. Böylece kabın içerisinde zararlı bakteriler yer alıyor olsa dahi sizin kabı değiştirmenizle birlikte lenslerin tekrardan bu zararlı organizmalardan kurtulmaya başlayacak demektir.lens-kabi

Uzmanların önerisine göre her ne kadar tam şekilde kontakt lens kabınızın bakımını gerçekleştiriyor olursanız olun, en azından 3 ayda bir kontakt lens kabınızı da yenileriyle birlikte değiştirmeniz gerekiyor. İyi ama bu kadar çok lens kutusunu nereden bulacağız?

Eskiden sıklıkla sadece solüsyonlarla birlikte elde edebildiğimiz lens kutularını artık optikçilerden veya online alışveriş ile internet mağazaları üzerinden satın alabiliyoruz. Yani, lens kabı değiştirmek için bahane arama işi artık mazide kaldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

1 Yorum

  1. Yav en kritik ameliyat malzemeleri bile temizlenip temizlenip tekrar kullanılabilirken dandik bir lens kabını layıkıyla temizlemek neden imkansız olsun ki?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM