Kontakt Lens Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Kontakt Lens Kullanmanın Avantajları Nelerdir?İstatistiksel çalışmaların sonucunda görülen iki şey var. Birincisi Türkiye’de göz rahatsızlıklarından dolayı doktorun yolunu tutan kişilerin sayısı her yıl katlanarak artıyor. İkincisiyse her yıl önce gözlük kullanımına başlayan birçok kişi gözlüklerin yeteri kadar konforlu olmaması nedeniyle kontakt lens kullanmaya başlıyor. Elbette bu kadar insan yanılıyor olamaz. Kontakt lens kullanımına olan ilginin bu kadar yoğun olmasının altında kontakt lens kullanmanın avantajları yatıyor.Kontakt Lens Kullanmanın Avantajları

lensin avantajları

Öncelikle kontakt lenslerin gözlüğe oranla her türlü önde olduğunu bilmeniz gerekiyor. Yine de nihai kararınızı vermeden önce daha önceden hazırlamış olduğumuz kimler kontakt lens kullanamaz yazımıza da göz atmayı sakın unutmayın. Gelelim avantajlarımıza;

  • Görüşünüz netleşir ve sadece camın etrafını görmek yerine özgürce tüm alanları görebilirsiniz. Kontakt lens kullandığınızda gözlüğün aksine tüm alana hakim olursunuz. Böylece gözlükte olduğu gibi kaçamak bakışlar atmak için zorlanmanıza da gerek kalmaz 🙂
  • Dış görünüşünüz konusunda artık şüphe etmeyi bırakabilirsiniz. Kontakt lens kullandığınızda gözlük gibi bir aksesuarla da uğraşmak zorunda kalmazsınız. Üstelik artık sürekli düşecek diye eğilirken veya kalkarken hareketlerinizi kısıtlamayı da bırakabilirsiniz.
  • Çok daha özgür olursunuz, kontakt lenslerinizin kırılma ihtimali yoktur. Bu da size tüm spor faaliyetlerinde veya günlük yaşantınızda yüksek tempoda bile konfor sunar.
  • Yüzünü sıkmaz, kasmaz veya germez. Gözlük kullandığınızda gözlüğün kayması ve sürekli olarak yüzünüzü sıkması sonucunda günde farkında olmadan defalarca kez çıkar/tak yapıp yüzümüzü rahatlatmaya çalışırız oysa kontakt lenslerle bu uğraşa elveda diyebiliriz.
  • Kışın yağmurdan ve sisten, yazın ise aşırı terlemeden dolayı bir türlü yüzünüzde durmayan gözlüklerinizden kurtulmanıza yardımcı olur. Çünkü kontakt lens kullanırken bu sorunların hiçbiriyle karşı karşıya kalmazsınız.

Bunların yanı sıra daha hayal bile edemeyeceğiniz birçok farklı avantaj kontakt lens kullanımıyla birlikte sizleri bekliyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM