Kontakt Lens Masrafını Düşürmek

Kontakt Lens Masrafını DüşürmekKontakt lenslerin gözlük kullanımına oranla daha pahalı olduğu yadırganamaz ve büyük bir gerçek. Yine de akıllı bir kullanıcı olup, fırsatları en iyi şekilde değerlendirme konusunda kendinize şans yaratırsanız kontakt lens maliyetinizi %70’e kadar daha uygun rakamlara indirgeyebilirsiniz. İyi ama nasıl?Sizin için En Mantıklı Olanı Seçin

Kontakt lensler bildiğiniz gibi günlük, aylık ve yıllık olarak farklı paketler içerisinde satılıyor. Bu paketlerden hangisi sizin kullanımınıza daha çok uyuyorsa ve hangisinin fiyatı daha avantajlıysa onu tercih edebilirsiniz. Örneğin aylık kontakt lens kullanıcısı olmak günlük lens kullanıcısı olmaktan çok daha ucuza mal olur.

Pahalı Markalara Yönelmeyin

Pahalı markalar her zaman için size en rahat konforu sunmazlar. En rahat konforu sunan lens markalarını ancak zamanla kendiniz deneyimleyerek anlayabilirsiniz. Bu nedenle pahalı lens markalarıyla paranızı harcamak yerine orta kalitede lenslere yönelin ve size en uygun olan lenslere daha çabuk ulaşın.

Online Alışveriş Bu İşin Sırrı!

Daha önceden de internetten lens almak konulu bir yazıyla bu konuya değinmiştik. Yerel dükkanlardan lens veya solüsyon satın almak demek her zaman için daha çok komisyon ödemek yani daha pahalıya ürün satın almaktır. Ki söz konusu lens olduğunda emin olun karşınıza birbirinden pahalı seçenekler çıkacaktır. İnterneti kullanarak bunları yarı fiyatına satın alabilirsiniz.

Lens ve Solüsyon Kampanyalarını Takip Edin

Takip edeceğiniz lens ve solüsyon kampanyalarıyla hem lenslerinizi daha ucuza satın alabilir, hem de solüsyon masrafınızı sıfıra indirebilirsiniz. Lenslerinizin bitmesine bir ay kala markaların Twitter, Facebook gibi sosyal medya hesaplarını takibe alın ve kampanyalar için arayışa başlayın.

Lenslerinizi Eskitmeden ve Düzenli Kullanın

Aylık lensi üç ay kullanmak hem mantıklı bir hareket değil, hem de göz sağlığı açısından önerilen bir hareket değildir. Fakat 1 aylık lensinizi 15. gününde atmak da mantıklı değildir. Sitemizden de bulabileceğiniz üzere lenslerin eskimesiyle ilgili yazdığımız yazımıza bir göz atın ve oradaki önerileri kullanarak lenslerinizi eskitmeden tam süresince kullanın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM