Kontakt Lens Muayenesi Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Kontakt Lens Muayenesi Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?Lens kullanmak için nihai kararınızı verdiniz ve artık hazırsınız. İlk kontakt lens muayenenizi yaptırdınız ve kullanmak için ilk lens paketlerini aldınız peki ya bundan sonra ne olacak? Bu dünyadaki hiçbir şeyin sınırsız olmadığı gibi kontakt lenslerin reçeteleri veya geçerlilikleri de sınırsız değildir. Daha önemlisi kontakt lens muayenesi sizi soyulmak için yapılan bir girişim değil, kendi rızanızla göz sağlığınız için düzenli olarak yapılan bir kontrol olmalıdır.Kontakt lenslerinizi kullanmaya başladıktan sonra artık düzenli olarak kontakt lens muayenesine girme zamanınız da başlamış demektir. Düzenli olarak muayene belki de ilk bakışta masraf gibi görünüyor olabilir. Ancak gözünüzün maddi değeriyle kıyasalayacak olursanız lens muayenesi gerçekten oldukça uygun rakamlara yapılıyor. Dilerseniz öncelikle neden sürekli olarak lens muayenesi yaptırmanız gerektiğinin nedenlerine değinelim;

lens-muayenesi

  1. Düzenli lens muayanesi olmanız göz enfeksiyonunun önüne geçmenize yardımcı olur. Olası bir enfeksiyon başlangıcı olması durumunda erken teşhis şansı ve tedavi şansı da buna oranla artacaktır.
  2. Sorularınız için sitemiz her ne kadar büyük bir kaynak olsa dahi, bazen sitemizde dahi arayıp bulamayacağınız sorularınız olabilir. Lens muayenesi bu soruları uzmanlara sormak için veya teyit etmek maksatlı kaçırılmaması gereken bir fırsattır.
  3. Düzenli muayene demek her zaman için en uygun göz ölçüleriniz demektir. Bu da alacağınız lenslerden maksimum görüş performansı anlamına gelir.
  4. Düzenli lens muayenesi olmak gözlerinizin durumunu tanımanıza yardımcı oluyor. Gözleriniz her seferinde biraz daha mı bozuluyor, yoksa olduğu yerde sabit mi duruyor?

Bu avantajları elde etmek için düzenli muayene sizce de tercih edilmesi gereken bir süreç değil mi? Bizce öyle.

Lens Muayene Sıklığı Ne Olmalıdır?

Lens muayenesinin sıklığı konusunda size en net cevabı aslında hekiminiz verebilir. Bazı hekimler hastalarının 6 ayda bir veya yılda bir yenileme muayenesi olmasını uygun görürken bazıları 3 ayda bir yenileme muayenesi yapılmasının ideal olduğunu öne sürmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM