Kontakt Lens Nasıl Çıkartılır? Resimli ve Videolu Anlatım

Kontakt Lens Nasıl Çıkartılır? Resimli ve Videolu Anlatımİlk kullanımlarda kontakt lensi takmak kadar kontakt lensinizi çıkartmak da büyük bir sorun olarak görülebilir. Peki, Kontakt Lensinizi tam olarak nasıl çıkartmanız gerektiğini biliyor musunuz? Bu konuda tecrübeniz yoksa hiç korkmayın. Kontaktlensim’in rehberi ile kolay bir şekilde lenslerinizi çıkartabilirsiniz.Ellerinizi Yıkayarak İşe Başlayın

elleri-yikamak

  • Ellerinizi kontakt lens takarken veya çıkartırken mutlaka yıkamanız gerekir.
  • Ellerinizi yıkarken mutlaka bir sabun kullanın.
  • Ellerinizi detaylı şekilde yıkayıp tamamen dezenfekte hale geldiğinden emin olun.
  • Ellerinizi yıkadıktan sonra tüy bırakmayacak bir havlu ile kurulayın ve elinizde herhangi bir tüy olmamasına dikkat edin.

Lens Kutularınızı Ve Solüsyonu Hazır Hale Getirin

kontakt-lensi-hazir-hale-getirmek

  • Takma işleminden önce lens kutunuzun ağzını açın.
  • Solüsyonunuza daha rahat ulaşmanız için kapağını açık hale getirin.
  • Hem lens kutunuzu hem de solüsyonunuzu hemen ulaşabileceğiniz bir yere yerleştirin.

Gözünüze Bir Kaç Damla Lens Solüsyonu Sıkın

goze-lens-suyu-sıkmak

Bu işlem şart bir işlem değildir fakat bu işlemi uygularsanız şayet kontakt lenslerinizi çok daha rahat şekilde çıkartabilirsiniz. Özellikle tüm gün gözünüzde kalan lensleriniz kuruyacaktır. Kuruyan lensler ise çıktığında elinize yapışıp kalacak veya iki ucu ayrılmayacaktır. Bu nedenle bir kaç damla lens sıkarak lensleri çıkartma işlemine başlamak çok daha iyi bir seçenektir.

Doğru Pozisyonu Alın

kontakt-lens-cikartmakParmağınız ile yukarıda da gördüğünüz gibi gözünüzün alt kısmını aşağıya doğru ittirin. Daha sonra bir sonraki adımdaki ufak dokunuşu gerçekleştirin.

Lense Ufak Bir Dokunuş Yapın

kontakt-lens-cikartmak-2

 

Kontakt Lensi çıkartmadan hemen önce hafifçe lensi gözünüzün içerisinde hareket ettirin ve bir dokunuşta bulunun. Bu lens çıkartma aşamasında lensin çok çok daha kolay şekilde elinize gelmesine yardımcı olacaktır.

Çimdirme Yöntemi ile Lenslerinizi Kolayca Çıkartın

kontakt-lens-cikartmak-3

Kontakt lensinize yukarıda gördüğünüz gibi parmağınızın etli kısımları ile çimdirin. Bu işlemi mutlaka parmaklarınızın ucu ile uygulayın, tırnaklarınız ile bu işlemi yapmak lensi çizmenize neden olabilir.

Hepsi bu kadar! Ayrıca size lazım olabilecek lens takmak ve lens çıkartmak videolarına da göz atabilirsiniz;

Kontakt Lens Nasıl Çıkarılır Videosu Anlatım 1

Anlatım birde yer alan videomuz İngilizce olmasına karşın gayet anlaşılır şekilde size kontakt lens takma işlemini gösteriyor. Şayet yukarıdaki görselleri yeteri kadar aydınlatıcı bulmuyorsanız uygulamalı olarak bu yöntemi deneyebilirsiniz. (Çıkarma işlemi son aşamada gösterilir.)09

Kontakt Lens Nasıl Çıkarılır Videosu Anlatım 2

Özellikle ilk seferde lens takarken korkuyorsanız, yana bakma yöntemi ile kontakt lensinizi gözünüze takabilirsiniz. Aşağıda yer alan ikinci video size bu konuda fazlasıyla yardımcı olacaktır. İlerleyen zamanda 3. anlatım videosu ile nasıl daha pratik kontakt lens takılır göstermeye çalışacağız. (Çıkarma işlemi son aşamada gösterilir.)

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

1 Yorum

  1. İlk günde gözün beyaz kısmının kırmızı olmasına neden olur,azimle denemeye devam edin bir şekilde doğru alanı mıncıklıyorsunuz… At toynağı gibi uzun tırnaklarınız olmasın,lensi yırtabilirsiniz

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM