Kontakt Lens Numaraları

Kontakt Lens NumaralarıKontakt lens kullanmak isteyen tüm kullanıcılar herhangi bir göz rahatsızlığına sahip değilken, büyük bir kısmı da kozmetik amaçlı kullanımlardan ziyade gözlerinde bulunan herhangi bir görüş bozukluğunu düzeltmek için lenslere yöneliyor. Bu sırada da kontakt lens numaraları kaça kadar var? Gibi değişik sorular kullanıcıların kafasında yer alıyor.Esasen kontakt lens kullanımı için tam bir belirlenen üst limit yoktur. Yani gözünüzün astigmat derecesi çok yüksek olmasına karşın buna uyum sağlayabilen kontakt lensleri farklı markalar altından tedarik edebilir veya son çare olarak düşünüldüğü üzere özel kontakt lenslere yönelmeyi tercih edebilirsiniz.

Bu durumda iş tamamen markalarda bitiyor. Örneğin renkli kontakt lens sektörü çok büyük bir hacme sahip olmasına karşın hala bazı popüler renkli lens serileri yalnızca belli bir göz çap derecesine kadar üretim gerçekleştiriyor. Bu çap değerleri gözünün değerlerine uymayan kişilerse haliyle farklı markalara yöneliyor ve mutlaka bir şekilde kontakt lens ihtiyacını karşılamayı başarıyor.

Yani, gözünüzün hangi rahatsızlığa veya hangi derecede görme bozukluğuna sahip olması kontakt lens kullanmanız için çoğu zaman önemli bir kriter değildir. Önemli olan sizin kontakt lens kullanma isteğiniz ve kendinize uygun olan doğru lensi bulmak için göstereceğiniz çabadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM